1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Роденденски подароци

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Selma, 29 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Роденденски порадок според хороскопскиот знак
  Овен
  Преставува еден од најенергичните знаци во зодијакот, и многу му е важно да има весела, жива роденденска забава. Како најсоодветен роденденски подарок за овој знак би претставувале некои херојски активности.
  Бик
  Бикот ужива во забава каде што има музика, игри, вкусна храна и слични активности кои ќе му давааат работа. Подароците кои му одговараат на овој знак се од типот на купки за капење или миризливи свеќи.
  Близнаци
  Тивка роденденска забава со најблиските е вистинскиот избор за овој знак. Подарок за овој знак би биле некои списанија, таблоиди или некои романчиња.
  Рак
  Собиранка со фамилијата и пријателите каде се споделуваат различни приказни и се служи различна храна, е створено за овој знак. За нив, комфорен подарок е вистински избор, како на пример релаксирачки ден во некоја бања.
  Лав
  Најсреќни се кога им се приредува изненадна забава, и кога добива подароци кои се однесуваат на нивниот изглед, на пример облека или накит.
  Девица
  Девицата не сака многу собиранки но сака претходно добро испалнирани роденденски забави. Препорачливо е да има здрава храна, и да донесете некој подарок што ќе биде корисен, како на пример некое пенкало, организатор или слично.
  Вага
  Роденденска забава со пријатели и многу подароци, е совршен роденден за нив. Билети за некое збиднување добро би им дошле.
  Шкорпии
  Бурни ноќи, игранки, и возбудливи настани се работи кои шкорпиите ги сакаат. Парфем, чоколади и паричници се добри опции за подарок за овој знак.
  Стрелец
  Кратка авантура со пријателите е супер прославен роденден за стрелците. А некое милениче или меки мечиња се исто така добар избор за подарок за нив.
  Јарец
  Јарецот ги почитува своите верни пријатели и сака својот роденден да го помине само со нив наместо да организира некоја голема забава. Овој знак цени уникатни подароци, некој антиквивтет би бил добар погодок.
  Водолија
  Изненадувањата ги прават водолиите многу среќни. Интересна идеа за подарок за нив би било донација на нивно име во некоја хуманитарна организација.
  Риби
  Сакаат наједноставна роденденска забава со нивните пријатели и роднини. Мирлизливи свеќи, убави цвеќиња се добри подароци за нив.

  Извор: www.crnobelo.com

  Што мислите, точно ли кажуваат ѕвездите?
  Што најчесто вие подарувате на вашите другари/ки , дечко/девојка, брат/сестра итн.. ?
  Сте направиле ли до сега некое посебно роденденско изненадување за некого или можеби некој направил за вас?
  Сте подариле ли некој уникатен поклон?:wub
   
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Тоа за ракот нема благе везе со вистината. Мислам, секој човек независно од знакот роденденот си го слави со фамилијата и тоа не е нешто УАУ. А тоа за бањата, подобро не ми уплатувајте ден. Дајте ми ги парите, знам јас што ќе им направам.:D
   
 3. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Риби
  Сакаат наједноставна роденденска забава со нивните пријатели и роднини. Мирлизливи свеќи, убави цвеќиња се добри подароци за нив.


  За едноставна роденденска забава точно е, ама за подароците јок :nah. Не сакам цвеќиња и свеќи.
   
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  И за девиците не е точно. Добро можеби некој организер да.
  За близнаци е погодено, за роденден на татко ми ќе го правам ова, слики како испаднало дури во јуни :D

  2864112_460s_v1.jpg
   
  На наташа му/ѝ се допаѓа ова.
 5. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  тивка роденденска забава за Близнаци? Ауууу!! Нот рили! хаха можеби некогаш кога прво ќе ни се задоволат амбициите и желбите за ГОЛЕМА роденденска забава со сите кои ги познаваме, а најдобро да биде изненадување, но добро смислено!
  А за подароци.. се што е оригинално и не опишува :)
   
 6. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Не е точно.
   
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Облека и накит? Добро ако некој ме погоди со кошулите, ама НАКИТ? Шо бе и да си праам сеа пирсинг на пупак?

  (не да нема везе ова...)
   
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  И јас не се согласувам за мојот знак-Близнаци :)
  А за мене ми имаат направено другарките 2 пати изненадување:
  За 19ти роденден во кафана торта ми донесоа во форма на срце имаше напишано “За најубавата лутка“-пошо тогаш им се лутев за глупости :biggrin
  А за 20ти роденден пред да стигнам во кафаната на масата ми наредиле 20 поклончиња,сите посебно завиткани и една убава честитка :sram
  За 21виов ми дадоа пари , сама си купив сандали :giggle
   
  На Morticia. и parvati им се допаѓа ова.
 9. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  Точно е за близнациве
   
 10. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Некој да донира во мое име... Малку ми е глупичко ова. :nah
  Инаку сакам изненадувања и уникатни подароци.
   

Сподели: