Реалити шоуа

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Немој да си се излажал да го гледаш. Моментално најретардираното нешто што го има на телевизија, секој што седи и го гледа треба да побара стручна помош. Не е нормално тоа стварно.
Ѕирнав малку од љубопитност :giggle Она што ми го привлече вниманието беше тоа што вечерите ги нарекуваат "гали" а уствари децава не пеат пред публика ами само пред четири личности. Не знам зошто воопшто се фалат дека е прво македонско шоу, македонско ова македонско оно, а уствари половина и повеќе пеат песни на англиски или српски -.- А настрана тоа што од натпреварувачите ретко кој знае да пее уствари, а оценките па се најсмешни. Мислим, шта речи, посебно Тамара со коментарот: "Нее пееш добро, цело време си во фалш, јас мислам дека ти би бил добар актер, оваа професија не е за тебе" и на крај му дава 10ка. WTF?!
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
29
Порано доста гледав Велики Брат али како поминуваше години и години сватив дека се безвезе и трошење време на ништо битно. Мајка ми го гледа тоа Велики Брат редовно но татко ми е против тоа да се гледа и не и дозволува во негово присуство пред телевизорот кога се заедно да е пуштено тоа.
Не дека и сега не сум погледнал нешто од тоа, но гледам да го избегнувам кога има.

Повеќе сум љубител на оние музичкине. оне талент шоуа и Survivor. Кај музичките и талент шоуа барем ќе видиш таленти за пеење, танцувањ и др а во Survivor ќе видиш добра природа, снаоѓање на учесниците на остров и интересни игри имаат.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Еј знаете што? Најдобри сме, Македонец победи на Велики Брат. Не овој нашиов Македонец од форумов, се разбираме мислам. Многу сум возбуден од вчера, им покажа човекот кој народ е најетардиран на Балканот, на ова шоу само најмрднатиот победува, а тоа е нашиот човек. (party)
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Голем избор имаме што да гледаме на TV, Велики брат, 20 000 турски сериии...една иста тема, само актерите се различни. И секако да не ги заборавам сите избори за пеачки способности. Што пејачи излегоа бреееј. Сеа за реалните шоуа...Порано коа демек прв пат ги гледавме, ајде и ок беа...али како и увек секоја наредна сезона мора да биде полоша и поненормална од предходната, па така после 2-та сезона престанав да гледам. Голотии, сексови, кавги, плукања, вреѓања...и се со ред, мизерии невидени...Посебно во ГБ коа тој ќе им нареди ајде сеа ко крави да мукате...Абе мераци