Психички проблем

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Па зависи, јас на пример не се прифаќав таков каков што бев (пошто реална процена на она шо бев е идиот:zelen во недостаток на подобар термин), посебно низ тинејџерство па и нешто покасно и решив да направам драстични промени пошто видов дека и нема баш што да се почитува кај самиот себе, долг беше патот за да дојдам до тоа да се засакам самиот себе :sreken
Нормално дека треба да се стремиме кон позитивни промени, но не мислев на негативни карактерни особини, туку мислев на проблем каков што е анксиозноста на пример, депресијата или некоја друга слична состојба. Тоа се состојби каде што на личноста која има таков проблем и е потребна помош а не осудување, додека не важи истото за сите наши маани и недостатоци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Bro, заборави да додадеш `купи си лоз од еуромилионс лотаријата и со добиените пари тогаш ќе напраиш вака и вака` :D
За ултра секси тело покрај воља на бегалец од Колимскиот гулаг треба прилично пари и време а и тоа би било џабе ако генетиката не била склона...

Па како за онлајн совет и лозот не е воопшто лоша идеја! Интернетот е рамо за плачење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: gabi96

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Почни да тренираш кик бокс, тој спорт многу ќе ти помогне за да се оформиш ко личност. И не ќути ни на татко ти ни на никој друг, прави го тоа што сакаш и слушај го тоа што ти одговара во спротивно никогаш нема да престанат да те газат. А тоа што ти се случувало во животот ни малку не е мала работа знам но за да можеш да живееш нормално без да те кочи минатото гледај на него како на предизвик кој што си го победила и се додека си жива ти ќе бидеш победник. И не се секирај сите овие лоши моменти можат само подобра личност да те направат. Само едно нешто избегнувај да зборуваш за проблемите по социјални мрежи знам дека кога ќе те фати криза не размислуваш баш и сакаш само да споделиш со некого во случај кога немаш со кој социјалните мрежи ги гледаш како единствено решение но кога таа криза ќе се стиши малку можно е да почнеш да се каеш што си пишувала па да почнеш повторно да бегаш и да се повлекуваш што нели не би било добро за тебе.
 

Leonor

Нов член
23 јуни 2015
1
1
3
27
здраво
ве молам за помош секој совет би ми бил многу важен бидејќи стварно не се чуствувам добро
имам 18 години до сега сум немал женска само кога бев во осмо одделение се мував со една но тогаш како да бев друга личност бев опуштен имав желба повејќе да се дружам и така
но кога се запишав во средно незнам што ми се случи се повлеков во себе бев страмежлив почнав помалце да се дружам се повлеков и најубаво се чуствував кога сум сам не сакав да шетам многу најубаво ми е кога седам дома неможам никако да си најдам другар бидејќи сакам да најдам другар кој ќе ми биде од доверба да можам да му се доверам да биде стабилна личност ама таков неможам да најдам и затоа немам другар а инаку би сакал да се дружам ама како што кажав со стабилна личност, со женсите исто така не ми оди не сум грд убав сум и слушав муабети дека ме бендисувале некој женски но кога ќе им пишам или кога ќе пробам да им се приближам секогаш сум одбиен а претходно имам слушано дека ме свиѓале незнам во што е проблемот си викам дека проблемот е во тоа што незнам да им се пуштам немам искуство и самодоверба и во последно време ме притискаат и од дома ми викаа оди прошетај не седи дома сега се најубавите години а јас сето тоа го знам им се повејќе се нервирам и јас а немам другар со кого да шетам и мислам малку дека сум во депресија ве молам ако некој може да помогне нека одговори без оглед дали е од машка или од женска страна секој совет ми е добредојден
како да излезам од ова криза?
како да си фатам женска?
како да имам поголема самодоверба?
за се ве молам помогнете
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: beautifull liar

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Јас само ќе кажам се ќе си дојде во свое време.
Притоа во даден период од животот не треба да се фокусираме на една точка пр. љубов..колку ја бараш, толку повеќе ја бркаш.
Кажа дека имаш 18 години, ако се запишеш на факултет верувај ми животот ќе ти се промени за 180*, ќе запознаеш многу нови луѓе и патем тоа ти е шанса за нов почеток.
Се е до тебе, во твојата психа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

skopje44556

Нов член
6 јуни 2015
9
12
3
28
Помина само кратко време, а веќе ја пронајдов својата љубов. Ме сака и прифати со сите мои мани и недостатоци. Се грижи за мене, најважна сум му од се. Се сакаме најмногу, најубаво ни е, караниците ни се могу ретки, се караме само за тоа во која пицерија ќе идеме и сл. Врската ни е исполнета со љубов, почит, разбирање и доверба.:)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Помина само кратко време, а веќе ја пронајдов својата љубов. Ме сака и прифати со сите мои мани и недостатоци. Се грижи за мене, најважна сум му од се. Се сакаме најмногу, најубаво ни е, караниците ни се могу ретки, се караме само за тоа во која пицерија ќе идеме и сл. Врската ни е исполнета со љубов, почит, разбирање и доверба.:)
Don't fall for dat... too soon.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мозокот ми расти секој ден, станувам се` попаметен и попаметен а черепот останува ист, нема да има место ако продолжи вака... Шо да се праи?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мозокот ми расти секој ден, станувам се` попаметен и попаметен а черепот останува ист, нема да има место ако продолжи вака... Шо да се праи?
Купувај абортирани фетуси за steam cells, ќе направиме уште еден череп и ќе ти дојде ко екстензија. Conjoined skull xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider