1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Протеински шејк

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Споделете некој ваш рецепт од протеинск шејк кои го приготвувате сами, пред или после тренинг :)

  Јас обично си правам едноставен шејк од
  4 белки, 500 мл млеко, 1-2 лажици мед, и кога како ставам овесни снегулки 50-100 грама.
  Обично го пијам кога нема приготвено нешто за јадење и ова ми е најбрзо, насабајле пред или после тренинг секогаш доаѓа одлично.
   
  На Mime Queen, VanHelsing и ShakeMix им се допаѓа ова.
 2. The special one

  The special one Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  10
  Овој шејк се приготвува во Блендер. Потребно е:
  2 банани
  250мл. Млеко 3.25%
  1 јајце
  1 супена лажица Мед
  1 лажичка Какао

  Од оваа комбинација се добива 750 мл. волшебен напиток кој содржи:
  540 калории
  -----------------------
  17,8г.протеин
  15,4г. масти
  57,4г. Природни Шекери
  Збогатено со витамин А, витамин Ц, Калциум и железо
  ОДЛИЧЕН ЗА ПОСЛЕ НАПОРНИТЕ ТРЕНИНЗИ. :kafe
   
  На The_Mayor, ShakeMix и Trajche им се допаѓа ова.
 3. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  2 банани
  100 г. млеко
  100 г. брашно
  3 јајца
  една рака кикирики
  една рака бадеми
  и една лажица какао + ванила

  и на крај го миксирам со мраз да ми биде како шејк
   
  На ShakeMix му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Море не прајш торта...требит течно да бидит и да се пиет, а не 100 грама млеко и 100 грама брашно.
  Многу чудно е како ги собра бананите во 100 грама млеко (ќе ти го испијат млекото бананите) + згора на тоа и кикиритки и бадеми:D
  Од шејков запек ќе те фатит, така да си знајш.
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555


  Брашно бе...цццц. Нешто не е во ред со меркиве, али ок. :biggrin
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  m.o.p. евети еден шеик од мене наречен попарена торта:
  6 јајца
  100 грама шеќер
  120 грама брашно
  100 грама гриз
  едно пециво
  и шербет
   
 7. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Овошна сладост

  100мл . се меша со 3 добро блендирани банани, сок од половина лимон и еден портокал.

  Со овој мал рецепт ја згасува гладтта кон благото. Пробајте.
  Се претпочита на сабајле
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  IMAG1743.jpg
  Мљац Мљац (muscle)(muscle)
  Чист изолат Позз
   
 9. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Дечки случајно изгуглав протеински шејк да видам што ќе ми излезе, и оваа тема ми излезе прва. Гледам нема нови мислења па еве решив да ја оживеам малку. Па ако има некој што е активен да сподели совети, мислења итн... Моментално после тренинг си правам шејк кој содржи:
  • 200г млеко
  • 3 јајца
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица какао
  • 1 банана
  Препораки, да сменам нешто? Или супер си е?
   
 10. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  природен шеик (y)(y)(y) ТОП !
   

Сподели: