Протеински шејк | Црнобело Форум

Протеински шејк

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
156
34
328
Дечки случајно изгуглав протеински шејк да видам што ќе ми излезе, и оваа тема ми излезе прва. Гледам нема нови мислења па еве решив да ја оживеам малку. Па ако има некој што е активен да сподели совети, мислења итн... Моментално после тренинг си правам шејк кој содржи:
  • 200г млеко
  • 3 јајца
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица какао
  • 1 банана
Препораки, да сменам нешто? Или супер си е?
бананата и медот не се протеин. се јагленихидрати, добри за пред тренинг