1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Промена на корисничко име

Дискусија во форумот 'Сменети никови' започната од ipopovski, 17 август 2015.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Пиши му на @ipopovski како сакаш да го смениш никот и ќе ти го промени рачно ако не бива преку ова.
   
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  (Нова функционалност): Промена на корисничко име
  :facepalm2
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Сеа не те разбирам што ти е поентата, скриптата функционира со минимум 5 карактери ти сакаш со 3 карактери. Скриптата ти мава грешка и јас ти кажувам да му кажеш на ипоповски рачно да ти го промени името. Толку боли глава од ова?
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Кога се прават некој промени и истите се ставаат во функција на членовите, со самото отварање на темата се даваат сите потребни информации.
  Како што е објаснето дека еднаш во 365 дена може една промена.
  Не ме боли глава воопшто,од alf во ALF сакав да пробам да променам,ама ете слабата обработена функција со недоволна информирасност од страна на админите,неможев да го реализирам тоа.
  Како налагаат работите за сите оние кој сакаат да изменат ник со три симболи,ќе се бараат алтернативи како,--alf--,//alf**...и сл.
  Поентата е ,кога правиш нешто направи го опфатно со сите информации,добри и лоши,можни и неможни.Просто нели!:kafe
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Кога го сетиравме лимитот на 5 карактери, не помисливме на ситуација како твојата.
  Ќе се консултираме со останатите админи дали да го воведеме тоа ограничување и при сама регистрација, или да го намалиме критериумот.
  Во секој случај ти благодариме на забелешката.
   
  На BioTrpe и Pica pica им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  3 карактери минимум, 20 максимум мислам дека е и повеќе од доволно ако веќе се прави некоја промена.
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Оф-топик, забележав никнејм `епилепсија`:D
  far out :zelen
   
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  а . да си го вратиш стариот ник има шанса ? Или и за тоа година чекање ? :D
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Една промена = 365 дена и 8 часа :biggrin
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: