1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Промена на корисничко име

Дискусија во форумот 'Сменети никови' започната од ipopovski, 17 август 2015.

 1. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Додадена е нова функционалност на форумот преку која секој член ќе може да изврши промена на своето корисничко име.
  Опцијата за оваа промена се наоѓа во листата со подесувања на вашиот профил.
  Директен линк до опцијата: http://forum.crnobelo.com/account/change-username

  Услови за користење на опцијата промена на корисничко име:
  • Членот мора да биде регистриран минимум 182 дена
  • Членот мора да има минимум 150 мислења
  • Промената може да се прави 1 на секои 365 дена
   
  На antonio, Altaïr, $3Я3|\||)&p&†Y и уште 15 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ова е се` супер ама може ли некако да се води историја кој ник како се променил? Ова осеќам дека ќе направи каша-попара од никовите па нема да знаеш дали си пишал сам себе или на некој сосем трет.
   
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  <<<------- Homunculus
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Не ми е јасно што има во преникување супер, па тоа ти е исто ко моево лично име да си го сменам....а можеби за некој е супер ако нешто посрал па сега киравела!?
  Изгледа само мене не ми се допага оваа опција.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Лошо е кога се прави пречесто па не можеш крај со крај да врзиш. Денес си се препукувал на некоја тема со некој Петко, утре некој Сталин ти станува омилен лик ама приметуваш нешто слично и дур сконташ со кој си пишал мече се родило. Убаво е чисто ради промена, понекогаш станува досадно да си кликаш на еден ист ник, понекогаш сакаш да си ги подзакриеш форумските постапки (не знаеш кој кога и како би можел да ги употреби твоите мислења) и така. Нека си стои како опција, еднаш годишно е доволно, барем според мене.
   
 6. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Додадена е функционалност, на профилот на секој член да стои историјат на кориснички имиња.

  Има ограничување, максимум еднаш во 365 дена да може членот да го промени името.
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Да ама не секој профил е достапен за гледање, така да пожелно е секој кој ќе го смени името да си пише во темава.
   
  На diva orhideja и Makedonec им се допаѓа ова.
 8. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  alf vo ALF.JPG
  Неможам да променам ник!:(
  :place
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Занчи сите оние кој сакаат да имаат ник со три знаци се дискриминирани? :(
  На пример,алф,крв,црв,нос,око,уво...крш,:D
  Ако веќе направиле нешто , нека го направат како треба.:facepalm2
   

Сподели: