Промена на корисничко име | Црнобело Форум

Промена на корисничко име

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
Додадена е нова функционалност на форумот преку која секој член ќе може да изврши промена на своето корисничко име.
Опцијата за оваа промена се наоѓа во листата со подесувања на вашиот профил.
Директен линк до опцијата: http://forum.crnobelo.com/account/change-username

Услови за користење на опцијата промена на корисничко име:
  • Членот мора да биде регистриран минимум 182 дена
  • Членот мора да има минимум 150 мислења
  • Промената може да се прави 1 на секои 365 дена
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Ова е се` супер ама може ли некако да се води историја кој ник како се променил? Ова осеќам дека ќе направи каша-попара од никовите па нема да знаеш дали си пишал сам себе или на некој сосем трет.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ова е се` супер ама може ли некако да се води историја кој ник како се променил? Ова осеќам дека ќе направи каша-попара од никовите па нема да знаеш дали си пишал сам себе или на некој сосем трет.
Не ми е јасно што има во преникување супер, па тоа ти е исто ко моево лично име да си го сменам....а можеби за некој е супер ако нешто посрал па сега киравела!?
Изгледа само мене не ми се допага оваа опција.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Не ми е јасно што има во преникување супер, па тоа ти е исто ко моево лично име да си го сменам....а можеби за некој е супер ако нешто посрал па сега киравела!?
Изгледа само мене не ми се допага оваа опција.
Лошо е кога се прави пречесто па не можеш крај со крај да врзиш. Денес си се препукувал на некоја тема со некој Петко, утре некој Сталин ти станува омилен лик ама приметуваш нешто слично и дур сконташ со кој си пишал мече се родило. Убаво е чисто ради промена, понекогаш станува досадно да си кликаш на еден ист ник, понекогаш сакаш да си ги подзакриеш форумските постапки (не знаеш кој кога и како би можел да ги употреби твоите мислења) и така. Нека си стои како опција, еднаш годишно е доволно, барем според мене.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
Ова е се` супер ама може ли некако да се води историја кој ник како се променил? Ова осеќам дека ќе направи каша-попара од никовите па нема да знаеш дали си пишал сам себе или на некој сосем трет.
Додадена е функционалност, на профилот на секој член да стои историјат на кориснички имиња.

Лошо е кога се прави пречесто па не можеш крај со крај да врзиш. Денес си се препукувал на некоја тема со некој Петко, утре некој Сталин ти станува омилен лик ама приметуваш нешто слично и дур сконташ со кој си пишал мече се родило. Убаво е чисто ради промена, понекогаш станува досадно да си кликаш на еден ист ник, понекогаш сакаш да си ги подзакриеш форумските постапки (не знаеш кој кога и како би можел да ги употреби твоите мислења) и така. Нека си стои како опција, еднаш годишно е доволно, барем според мене.
Има ограничување, максимум еднаш во 365 дена да може членот да го промени името.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Додадена е функционалност, на профилот на секој член да стои историјат на кориснички имиња.
Има ограничување, максимум еднаш во 365 дена да може членот да го промени името.
Да ама не секој профил е достапен за гледање, така да пожелно е секој кој ќе го смени името да си пише во темава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Makedonec

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
89
Додадена е нова функционалност на форумот преку која секој член ќе може да изврши промена на своето корисничко име.
Опцијата за оваа промена се наоѓа во листата со подесувања на вашиот профил.
Директен линк до опцијата: http://forum.crnobelo.com/account/change-username

Услови за користење на опцијата промена на корисничко име:
  • Членот мора да биде регистриран минимум 182 дена
  • Членот мора да има минимум 150 мислења
  • Промената може да се прави 1 на секои 365 дена
alf vo ALF.JPG
Неможам да променам ник!:(
:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
89
Па ти вика најмалку 5 букви бројки што и да се треба да ти е.
Занчи сите оние кој сакаат да имаат ник со три знаци се дискриминирани? :(
На пример,алф,крв,црв,нос,око,уво...крш,:D
Ако веќе направиле нешто , нека го направат како треба.(facepalm)