1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прилеп

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Y1K991, 4 април 2012.

?

Дали сте го посетиле Прилеп и каков впечаток ви оставил?

 1. Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток

  17 глас(а)
  32.7%
 2. Не сум го посетил/а, но планирам да го посетам

  5 глас(а)
  9.6%
 3. Сум го посетил и ми оставил голем впечаток

  10 глас(а)
  19.2%
 4. Не сум го посетил/а и не планирам да го посетам

  1 глас(а)
  1.9%
 5. Воодушевен/а сум од градот, прекрасен град

  19 глас(а)
  36.5%
 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Имам одено 2-3 пати во Прилеп. Знам еднаш нешто од екскурзија и што сме оделе до Охрид и сме правле пауза во Прилеп. Интересно градче, ми кажаа имало убава скара но не сум сеуште пробала. :D
   
  На Black Hawk и ZmajChe им се допаѓа ова.
 2. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Прилеп... што да се каже повеќе, се е кажано... или можи не се ама повеќете. најголеми пофалби за авторот и концептото на темата. Градот како град е еден и единствен а за народот и да не прајме маубет. Се знае дека во Прилеп мајмун не игра, не за друго оти како што бика Џумерко во прилеп имаш од мангуп помангуп од курназ покурназ. Многу јадење трици не треба. Ако ти чини арно ако не ти чини пак арно, ако знајш да си го погодиш сам си знајси оти пуфки продавајње јок. Тие шо продаваа пуфки полека еден по еден ги снемува оти како што рековме че се најди некој побудала и ајт во липа горе на песиобарци.

  Центар на Прилеп е камено под сато. А тој само народски прчикуро е симбол сто пеестина години. Така искривен сите ќе не надживеј и ако уште пред пеесе години викале че падни ама нема појџање. Си стој така испрчен ко такво на сред чаршија.

  [​IMG]

  Прилеп и прилепчани се отворени за сите, сме го и ќе го јадиме поради тоа од злобниците ама то е то.

  Повелете посететене.

  За сите што сакаат да видат каков бил Прилеп и прилепчани низ годините прикажани на фотографии слободно нека ги разгледаат илјадниците фотографии на http://www.facebook.com/profile.php?id=100001784547553. Едноставно ќе се воодушевите.

  Во друга прилика за современ Прилеп, што тој нуди за сите што сакаат тука да дојдат и поминат некое време.

  Иначе фали опција во во анкетата “Од Прилеп сум ебаго !!!“
   
  На Black Hawk, 048, WomanInRed и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  прилеп има убедливо најуба скара во целата држава и го гарантирам то со глава ..ако сакате да пробати уба прилепска скара одете во македонска куќа таму скарата е прсти да излижеш... секогаш кога сум прилеп ода мтаму ..а на лето напиво фесто обавезно прајме една средба таму ...
   
  На Black Hawk, ZmajChe, ShakaZulu и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Мајка ми е од Прилеп имам одено. Низ чаршија кај пазарите како помал зимаа моиве нешо од тезга и тој што продаваше го прашав кај се мајмуните цел пазар ми се изнасмеа. Татко ми стално ми збореше у прелеп имало мн многу мајмуни и дете како дете сака да ги види хахаххх. Има убаи чупенца :)
   
  На Black Hawk, 048 и ZmajChe им се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  А зошто нема опција, сум го посетил ама ништо не сум видел? (во смисла дека сум бил, ама не сум шетал по паркови, споменици и не сум видел ноќниот живот :biggrin ). Еднаш имам одено за Прилеп, многу врнеше и влеговме во една сендвичара на по еден сендвич и за пола саат си отидовме. :)
   
  На Black Hawk, WomanInRed и 048 им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  А с'варно....Зашто една анкета ставив. Оваа е измената......? :)
  Гласав на првичната со: Да, а на оваа иди како да сум гласал со: Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток
   
  На Black Hawk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Многу го сакам градо чоек...Убоо си поминував таму ко че бев појдена , ептен....Ко че излезевме навечер ко че се напрајвме крастајци...убајни:biggrin.... Многу убо беше на времето пред неколку години за шетање таму, и денски и навечер..По целаден оптегнати пред Вирус, Кавали...ваму таму...убајни....Сега малку сменета е шемата како што знам, не е тоа тоа што беше некогаш...али како и да е го сакам Пп..и кај и да е денојве в план ми е да го посетам....Че биди интересантно да ги видам специјалкиме таму шо ми се од друштвото..
  Инаку Пеце Жабето, Бељо, Змијата и Пржи не ми се другари...:rofl
   
  На МиГ 21, Black Hawk, ShakaZulu и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  дојдоф видоф победиф : P hhhh мноо пут порано сам бија, ск одамна не сам, газеше на терените на мермерно езеро и там тија маркови кули : ) еј приметија сам у прилеп сфи мушки се викаф јане маријан мартин или марко : )
   
  На Black Hawk, ShakaZulu и 048 им се допаѓа ова.
 9. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Грешка си за имината, ристе (ице) , кире, блаже е точниот одговор :D
   
  На Black Hawk и 048 им се допаѓа ова.
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  И Рубин не заборавајте.. секој втор прилепчанец се вика Рубин ..:)
   
  На Black Hawk, 048 и ShakaZulu им се допаѓа ова.

Сподели: