1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Преработки на песни (covers)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 23 февруари 2012.

 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576


   
  На Mardy Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
   
  На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
 5. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
 6. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
 7. Vendetta

  Vendetta Староседелец

  Зачленет на:
  6 јули 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  45
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218


  Многу се добри, ги обожавам. :)
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942

  Подобра ми е преработкава од Walk off the Earth отколку оригиналот на Gotye

  Не заборавај исто ми е подобра од Eye Cue и Леа отколку од Калиопи.


  Исто преработкава на 2 Cellos ептен ми е добра. Иако е само инструменталка. :)
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. annazac

  annazac Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 август 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  13
  не е онаа класична преработка, но сепак премногу ми се допаѓа како е испеена

  и секако не смее да не се спомне
   

Сподели: