1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препорака за компјутери/преносни комјутери и друго

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 18 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Во оваа тема може да си препорачуваме компјутери/преносни компјутери/таблети и компјутерска опрема.
  Мене ми треба препорака за добар таблет. Ако може некој побрзо да ми одговори.
   
 2. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Само iPad признавам од таблети. Би ти препорачал iPad 2 да си купиш.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  •CPU Intel® Core™ i3-540 Processor
  (4M Cache, 3.06GHz)
  •MB Intel® H55 Express Chipset
  •RAM 4GB DDR3 1333MHz
  •HDD 500GB SATA2
  •VGA ATI Aspire HD 5450 1GB

  вреди ли оваа конф. бар овие новиве игри дали би се играле ?
   
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  И јас само iPad поштовам. Купи си iPad..:D
   
  На Selma и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 6. Pterodactyl

  Pterodactyl Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Најдобро да присобериш пари и да ја земиш ова конфигурација.. матичната да биди со Chipset P67 или Z68 i Socket 1155
  CPU Core i3-2100 3.1GHz или CPU Core i5-2500 Quad 3.3GHz

  MB Gigabyte Z68XP-UD3P LGA1155 DDR3 2133MHz SATA3 USB3.0 Ultra Durable3 или

  MB MSI INTELP67 (B3) 3 P67 LGA1155 DDR3 1600MHz

  4GB DDR3 1600Mhz Kingston CL9 Hyper X Genesis

  Sapphire ATI PCX HD 6850 1GB GDDR5 или

  Gigabyte PCX GeForce GTX550Ti 1GB DDR5

  CM Silent Pro M 600W

  CM-Chassic Elite 430
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  тоа би чинело 26-27.000 минимум,,многу ми е пари ,да имав некоја работа лесно ке беше,,,затоа ја гледам на поефтино ..него некој да каже нешто за погорната конф. што како
   
 8. Pterodactyl

  Pterodactyl Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Тогаш ако сакаш да поминиш со поевтино таја конфигурација ти што ја имаш напраено е добра за игри нема да ти прај проблем само во иднина ке си приклајш RAM и нема да имаш проблеми. Само почекај за HDD нека паднат малку цените пошто се дупло поскапени и не се исплакја сега да даваш пари за HDD.
   
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  тоа и ја мислев... графичката е солидна ,ја имам тестирано ,само незнам колку е разликата во процесорот бидејки е од првата генерација i3....а рамот е најмал проблем ,барем тоа е ефтино :D ке ги фати ли овие игри као Батлфилд 3 ,Нид фор спид оваа новава или /?
   
 10. Pterodactyl

  Pterodactyl Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5

Сподели: