Преку глава ми е од...

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Од луѓе што зборуваат многу.
Без престан,без точка и запирка.Што зборуваат и зборуваат....бла бла бла бла бла блаааа.Ми врие во стомаков и ме фаќа некоја внатрешна нервоза.А јас како интро па само на такви налетувам.Луѓе што не престануваат да зборат.Онака сите мисли кои им се вртат низ глава ги кажуваат.
Преку глава ми е од љубопитни личности кои си го пикаат носот каде не им е место.Кои за 10 мин.ги преиспитуваат сите твои интимни зони кои за кои не сакаш да зборуваш.А тие прашуваат и прашуваат..и прашуваат.
Преку глава ми е од глупи размисли и хипотези.Баш од глупи.Каде се кулерите?Интелегентните?Отворените умови?
Стварно не можам да издржам во друштво на некој кој без престан меле.Имам потреба да побегнам од таквите.Бегство.Спасување глава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Абе ајде глупости @Lena неможеш сигурно на ред да се дојде од нив :) , ти држи моабетов ,а да се дадеш во бегство пак ке налеташ на такви ,едини спас ти е кога седиш со некој таков што збори многу ,а тера разговор во ветер стави си слушалки слушај си музика и само климај со главата од чиста култура :)
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Од што ви е преку глава дојдено?
Од досадни типови лигави политичари луге кој имаат високо мислење за себе евтини жеснки сками цени и силни држави кој раководат со светов
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Од се . Во буквална смисла . Потребен ми е едномесечен одмор на пуст остров со него . Без никој друг .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy