Предлози за серии

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Chuck

chuck_poster_season_5.jpg


Комедија, акција, драма. Станува збор за еден тип кој ќе налета на тајни од владата и ќе ги запамти, и поради тоа, ќе пратат агентка да го штити.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Hung
images.jpghung-tv-movie-poster-2009-1010714385.jpgHung-movie-poster-(2009)-picture-MOV_dc193414_b.jpg

Комедија, драма. Средновековен тренер по кошарка во средно училиште, поради финанскиски проблеми решава да стане жигало откако ќе сфати дека со својата голема надареност може да заработи повеќе пари.
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Shameless - се уште свежо комична драма, римејк на британската од 2004. Гето серија во која од чесност е невозможно да се живее. Се работи за семејство составено од 6 деца, татко пијаница, напуштени од нивната мајка. Интересни ликови, уште поинтересни случки, ептен релаксирачка серија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
How I Met Your Mother
Група на 5 најдобри пријатели следени низ нивните секојдневни животи и случки раскажувани од аспектот на главниот лик Ted Mosby, кој на своите деца им раскажува за својот живот, своите роматично комедични моменти и сите жени со кои бил. Важен е исто така да се спомене ликот на Neil Patrick Harris, Барни, кој е најголемиот женкар/фраер во Њу Јорк и може да ја има било која жена, доколку му се допаѓа... но неговите планови да ги освои нивните срца, не секогаш завршуваат како што треба. Оваа серија веќе долго време се емитува и е на крајот од својата 7ма сезона. Одлична семејна комедија која ќе ве расположи и која можете да ја гледате целата во еден здив... :)
howimetyourmother.jpg
himym3.JPG
277683_1250517802751_500_275.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
The Glades
the_glades_ebook.jpg
The+Glades.jpg

Акција, драма, криминал. Станува збор за полицаец од Чикаго кој се преселува во мал град во Флорида и се вработува во градската полиција и почнува да решава криминални случаи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Northern Exposure
northern-exposure-movie-poster-1988-1020469801.jpg

Серија од '90-тите со главна улога на Rob Morrow. Тој е тазе дипломиран доктор кој е приморан да ја започне својата пракса во мало бизарно градче во Аласка. Прикажан е како тој тешко се прилагодува во новото место, но пополека се спријателува со малкубројните граѓани. Серија полна со драматични и комични моменти.

Еве дел од првата епизода кој можеби ќе ве натера да ја загледате серијата.

П.С. Глуми и John Corbett.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Arrow
arrow_poster.jpg

Станува збор за еден тип кој пред 5 години доживеал несреќа со брод и од тогаш се смета за починат. По 5 години, го наоѓаат на еден остров и го враќаат дома, кај својата фамилија. Но, повеќе тој не е тој кој што порано бил. Повеќе не е површна личност заинтересирана само за женски и журки. Островот го променил и го направил посилен човек. Станува и физички силен, истрениран за тепање и специјалност: стрелање со лак и стрела. Уште во првата епизода, станува некој вид на супер херој.

Само што ја гледав пилот епизодата и првиот впечаток ми е... меех, ништо посебно. Али океј, за тепање време, во ред е. Малце ме заинтересира што се случува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
slb_bobo како беше тај заебана серија, нешто мистик, не ми текиња како се праилно викаше
и кажи ми дали гу има негде на некој програм или да си ги ваду серијали од интернет ?
хфала унапред : )
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Revolution
revolution__tv_show_.jpg


Sci-Fi, акција, драма, од луѓето кои ја направија Lost.

Еден ден, снемува струја насекаде во светот, се престанува да работи и светот се враќа во нецивилизација. Тука спаѓаат авионите, болниците, тенковите, цела модерна технологија. После 15 години, луѓето живеат во селца, растат храна, и навечер користат лампи на масло и свеќи.

Целото дејство е свртено кон една девојка, чиј татко мистериозно ќе биде поврзан со "затемнувањето". Еден ден, армијата ќе дојде во нивното село барајќи го него, но во несогласување и противење ќе го убијат, а неговите син ќе го киднапираат. Од тој момент, ќерка му ќе тргне во потрага по брат и, заедно со девојката и најдобриот пријател на татко и. Тие ќе заминат во Чикаго, да го најдат братот на татко и, бидејќи тој е добар во убивање луѓе, и исто така е поврзан со "затемнувањето".

Сега за сега, добра ми е серијата. Има супер ефекти и интересна приказна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
slb_bobo како беше тај заебана серија, нешто мистик, не ми текиња како се праилно викаше
и кажи ми дали гу има негде на некој програм или да си ги ваду серијали од интернет ?
хфала унапред : )
The outer limits се вика. Поим неам каде може да ги симнеш, јас ги гледав на телма па после ги собрав од еден другар. Јас не симнувам серии, не знам да ти кажам програм. Обично торенти знам ставаат такви работи.