1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлог потписи

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Sarah
  Ringo Lise ме поттинка да се потрудам да најдам соодветен предлог потпис за себе.....колку да го одмориш досегашниов :giggle
  Ринго рече дека се ке си сменела ама сегашниов пост не.
  Па ајде да видиме.
   
  На Ringo Lise и Selma им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ах тој Ringo Lise :rolleyes:
   
  На Ringo Lise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Значи сепак во правоооо биииил :D ......ама си средила и мене колку атарот да не ми остане :igra
   
  На Ringo Lise му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ете сменив :)
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Да бе...истиот си останал и плус имаш додадено де :D
  „Покрај мене ќе се спознаеш и себе“ - Гонзо Гонзалески
  [​IMG]
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Неколку предлог потписи за TheCat
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На TheCat му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  If I stop lying I'll just disappoint you!
   
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Ниту едно добро дело, без разлика колку мало, никогаш не било залудно
  Не ме интересира минатото. Ме интересира иднината зошто очекувам таму да го поминам остатокот од животот
   

Сподели: