1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлог потписи

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Овде луѓе може да си предлагаме потписи. За некој вака ко мене, што не им текнува! :)
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Сè повеќе сум со неа, и кога сум сам.
  Ни фустанот не може да се закрпи, а не па љубовта.
  Плаши се од стомна, плаши се од го*на, а кога ќе живеам?
  Сонот е она што се сака, а животот е будење.
  Смешното и страшното можат да бидат роднини.
   
  На Scars и WomanInRed им се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Парите се многу добра работа, но не можат да те гушнат кога си осамен !
  Сакаш совршена девојка, купи си барбика .:)
  Life isn't about finding yourself. Its about creating yourself.
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
   
 5. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  *“I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.”

  *Паметна девојка бакнува, но не љуби, слуша, но не верува и си заминува пред да биде оставена :)

  *I know that I can be afraid but I'm alive...I'm no angel, but please don't think that I can't cry... I'm no angel, but does that mean that I won't fly...

  *I have to much sunshine to stand in someone else shadow....

  *“The simple things are also the most extraordinary things, and only the wise can see them.”

  *“Your eyes show the strength of your soul.”

  *"What the eye doesn't see, the heart doesn't grieve over”

  *“The universe only makes sense when we have someone to share our feelings with.”

  *As long as you know men are like children, you know everything!
   
  На ~ Скарлетка ~ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Огледалото е вашиот најверен пријател- никогаш се нема насмеано кога вие сте плачеле.
   
  На ~ Скарлетка ~ и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 7. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Не се задоволувам со ништо освен уште!
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Еве неколку сликовити предлози за потписи од мене

  [​IMG][​IMG]  [​IMG][​IMG]


  [​IMG][​IMG]  [​IMG][​IMG]  [​IMG][​IMG][​IMG]


  [​IMG]
   
  На Scars и Gemini им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  12. Ве молиме вашите потписи да бидат во најмногу два реда, со големина на буквите (size) = 1, со нормален стил на букви (без bold, italic, underline, strikethrough) и со најмногу 10 големи (capital) букви. Во потписот не треба да се употребуваат бои, слики, емот-икони, како и линкови кон други вебсајтови (освен со дозвола на администраторите на „Црнобело форум“ ).
   
  На emzzy и parvati им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  (nod) :sram Сепак скоро повекето не се придржуваат на ова правило...а колку што се секавам имаше и ти такви периоди :mstickle а сега се придржуваш,немам збор :)
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: