Првоаприлски маскенбал

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
немам традиција да се маскирам и како и секоја година и оваа така поминав. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Постирајте ваши слики со маски да ве видиме де. :D Да се посмееме малку.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
gb.png

Пред неколку години, за Василица.
Патриоти бе... 3 место освоивме. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Во средно си сошив костум за 1 Април и од тогаш се во тоа се маскирам.
Ѓавол. Имам наметка, рогови, опашка и онакво што држи ѓаволот како ли се вика не знам.
Оваа година немам никој со мене што сака да се маскира, а баш сакав некоја групна маска.
За оваа година од лани си испланирав да бидам Клеопатра, ама ми пропадна планот сега со фарбањето на косата. Или ќе бидам ѓавол пак, или ќе ја искористам наметката и ќе земам една кошница и ете ти ја Црвенкапа :D
Битно ептен го сакам денот, сите ми се расположени, весели, шарени, возбудени, оригинални и креативни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Не сум јас по маскирањето....
На никој маскенбал или карневал не се маскирам.
Па тоа е само пагански обичај. И досаден е. Барем за мене.
А и не сум по места полни со луѓе во кои не можеш да дишеш. Не поднесувам гужви.
Од Струмица сум, но никогаш не сум се маскирала на карневалот (големиот). Дури и не одам да го гледам. Како што реков гужва е, ништо не се гледа. Посебно кога некој висок два метра ќе застане пред тебе а ти си метар и чебап (добро, метар и 60...се надевам дека ќе пораснам повеќе).
На малиот, кој инаку не го сметам за карневам, бев приморана да се маскирам во забавиште... Глупости. И тоа маската беше...коцки...за монопол или што и да е.
Имав 6 години а морав да носам огромна кутија врз мене. Многу грдо си поминав.
Потоа под влијание на другите деца, се маскирав уште еднаш-двапати. Но ниту еднаш не си поминав унжбаво.
Карневалот е мачење...за мене.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јас ќе имама две маски. првата ке бида мнинџа пошо со екипата ке трчаме ко нинџи а втората ќе бидам старлет. машка верзија на старлета.. Со бањарка и по боксерки ке си шетам низ град..
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
tumblr_mqgwb7p1IC1sr2v4lo1_1280.jpg



Не сум се маскирала никогаш и не планирам. Не сум сигурна дали се прославува денот со маскирање или станува збор за промоција на нелегална проституција.