1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашај ме да те прашам

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kisserboy, 9 август 2012.

 1. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Нареден викенд службено.
  Омилен алкохолен пијалок?
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  алкохолен коктел ,
  омилен пејач?
   
 3. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  billie joe armstrong....:biggrin
  Омилена актерка?
   
 4. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Немам.

  Омилена книга?
   
 5. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  .....,, Прирачник за анти антиалкохоличари,, Игор Џамбазов :)
  Омилено место за одмор....?
   
 6. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Кривогаштани.

  Кој е Обама?
   
 7. Wind

  Wind Полноправен Член

  Зачленет на:
  30 јуни 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  39
  Нешто слично на Еминем

  Колкав/а си?
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  21

  Зошто нема смајли шо мава епик фејспалм?
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  И што кога ке има?
  Омилена тема во играчница?
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ќе можам да му ставам на леги во темите.

  Омилена тема во играчница? Чек да видам кои теми се од таму
  http://forum.crnobelo.com/threads/Каква-пакост-штета-би-му-направиле-на-членот-над-вас.3329/


  Што посакуваш во моментов да се случи?
   

Сподели: