Породување | Црнобело Форум

Породување

Anita Nikoloska

Истакнат Член
23 мај 2020
17
8
103
32
Здраво девојки. Како сте?
Дали некоја од вас е информирана дали после природно породување може со царски рез и дали после родено трето бебе ги подврзуваат јајцеводите?
Бидејќи гинекологот е на одмор не ми крева на телефон за да го прашам.
Благодарам однапред и имајте убав ден.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
За породување со царски после природен знам дека нема проблем, познавам примери.
А, подврзување јајцеводи е личен избор, дали на 0 или после 27 деца, сеедно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anita Nikoloska