1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Помош за проектни задачи/состави/писмени

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Милиони теми можеш да најдеш на нет за идеја, но еве една идеја од мене, на пр...Влијанието на психологијата врз развојот на личноста.

  Може нешто со интернетскиве зависности и карактерни особини на профили, нешто во врска со форумиве, лажните профили,..... ..
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Емоционална интелигенција и контакти со луѓето,Комуникација со деца,Проучување(опис)на карактери на личност.
   
 3. Princess^^

  Princess^^ Нов член

  Зачленет на:
  28 февруари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали може некој да ми помогне утре правам писмена по македонски, неможам да најдам ништо а не сум баш најдобра за составување писмени.
  Тема: Човековиот непокор како најголема етичка вредност, слика на поетското творештво на Анте Поповски.
  Благодарам однапред
   
 4. Јован

  Јован Нов член

  Зачленет на:
  4 март 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ми треба писмен состав за Гневниот и храбар Ахил,национален херој!? (од илијада),ќе ве молам за помош :)
   
 5. MatriX1

  MatriX1 Нов член

  Зачленет на:
  23 март 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво.
  Ако сте студенти на УКИМ и имате десетина минути слободно време би ве замолил да ги потполните прашалниците, за дипломска работа се.
  Фала многу.

  https://goo.gl/forms/my03zLj4hJMKDjZP2
   
 6. Capaaa

  Capaaa Нов член

  Зачленет на:
  31 март 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  - Зошто да не помогнам,утешам,израдувам
  Добрината е особина што ја облагодарува душата го разгалува срцето.Да замислиме дека добрината е бисерно зрно и дека секое човечко срце е закитено со такво зрно,тогаш,целиот свет би личел на бисерен ѓердан.Сите скапоцености можат да се измерат со физичка величина,но вредноста на добрината,убавиот збор,радоста,можат да ја мерат само душата и срцето.
  Ако сакам да дарувам утеха на нечија душа,ќе го сторам тоа со збор.Тој со својата уметност ќе се претвори во чудотворен лек за болниот,ќе ја стопи тагата не несреќниот ќе го истера стравот од плашливиот.Ќе облагодарам нечија душа така што со уметноста за зборовите ќе ја насликам сликата на животот во очите обвиткани со превезот на темнината.
  Зошто да не утешам,помогнам,израдувам!
  Нема причина да не го сторам ова,зашто јас сум човек,а од сите живи суштества,само човекот ги има овие особини.Хуманоста носи и друг збор„човечност“.Помошта личи на бумеранг зашто еден ден ќе ти се врати.Радоста се меша со среќа и насмевака.
  Да пиеме во животот од чашата наполнета со овој коктел и да го градиме животот на темелите од овие вредности.
  Вчера дарував крв,а со тоа можеби спасив нечиј живот.Дарувањето крв е како црвена врвца за која ќе се заврзе животот што е во опасност.Само хуманите луѓе можат да ја почувствуваат среќата зашто се трудат во реката на животот да ги капат луѓето само со среќа.
  Денес и помогнав на една старица безбедно да ја помина улицата,а радоста сама си бликна и на моето и на нејзиното лице.Му помогнав на брат ми околу домашната задача,на мајка ми околу средувањето во домот.Нахранив едно гладно врапче,го стоплив и згрижив малото кученце оставено беспомошно во џунглата на асфалтот.
  Подарив само еден цвет на баба ми,едно шарено луле на дедо ми,но ја измамив радоста за себе и за другите.
  Ова што го направив вчера и денес е патоказ моето утре,а таму ќе се трудам уште повеќе со зборови и дела да утешам,помогнам,израдувам.....Моето срце ќе биде широко колку небото,топло колку Сонцето,мило колку детското раче.И тоа секогаш ќе дарува добрина и убав збор и ќе се радува на животот како пчелка на шарен цвет.

  незнам можеби не ти се допадна,но јас добив петка за овај сотав поззз
   
 7. Capaaa

  Capaaa Нов член

  Зачленет на:
  31 март 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  - Зошто да не помогнам,утешам,израдувам
  Добрината е особина што ја облагодарува душата го разгалува срцето.Да замислиме дека добрината е бисерно зрно и дека секое човечко срце е закитено со такво зрно,тогаш,целиот свет би личел на бисерен ѓердан.Сите скапоцености можат да се измерат со физичка величина,но вредноста на добрината,убавиот збор,радоста,можат да ја мерат само душата и срцето.
  Ако сакам да дарувам утеха на нечија душа,ќе го сторам тоа со збор.Тој со својата уметност ќе се претвори во чудотворен лек за болниот,ќе ја стопи тагата не несреќниот ќе го истера стравот од плашливиот.Ќе облагодарам нечија душа така што со уметноста за зборовите ќе ја насликам сликата на животот во очите обвиткани со превезот на темнината.
  Зошто да не утешам,помогнам,израдувам!
  Нема причина да не го сторам ова,зашто јас сум човек,а од сите живи суштества,само човекот ги има овие особини.Хуманоста носи и друг збор„човечност“.Помошта личи на бумеранг зашто еден ден ќе ти се врати.Радоста се меша со среќа и насмевака.
  Да пиеме во животот од чашата наполнета со овој коктел и да го градиме животот на темелите од овие вредности.
  Вчера дарував крв,а со тоа можеби спасив нечиј живот.Дарувањето крв е како црвена врвца за која ќе се заврзе животот што е во опасност.Само хуманите луѓе можат да ја почувствуваат среќата зашто се трудат во реката на животот да ги капат луѓето само со среќа.
  Денес и помогнав на една старица безбедно да ја помина улицата,а радоста сама си бликна и на моето и на нејзиното лице.Му помогнав на брат ми околу домашната задача,на мајка ми околу средувањето во домот.Нахранив едно гладно врапче,го стоплив и згрижив малото кученце оставено беспомошно во џунглата на асфалтот.
  Подарив само еден цвет на баба ми,едно шарено луле на дедо ми,но ја измамив радоста за себе и за другите.
  Ова што го направив вчера и денес е патоказ моето утре,а таму ќе се трудам уште повеќе со зборови и дела да утешам,помогнам,израдувам.....Моето срце ќе биде широко колку небото,топло колку Сонцето,мило колку детското раче.И тоа секогаш ќе дарува добрина и убав збор и ќе се радува на животот како пчелка на шарен цвет.

  незнам можеби не ти се допадна,но јас добив петка за овај соcтaв ❤
   
 8. Capaaa

  Capaaa Нов член

  Зачленет на:
  31 март 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  - Зошто да не помогнам,утешам,израдувам
  Добрината е особина што ја облагодарува душата го разгалува срцето.Да замислиме дека добрината е бисерно зрно и дека секое човечко срце е закитено со такво зрно,тогаш,целиот свет би личел на бисерен ѓердан.Сите скапоцености можат да се измерат со физичка величина,но вредноста на добрината,убавиот збор,радоста,можат да ја мерат само душата и срцето.
  Ако сакам да дарувам утеха на нечија душа,ќе го сторам тоа со збор.Тој со својата уметност ќе се претвори во чудотворен лек за болниот,ќе ја стопи тагата не несреќниот ќе го истера стравот од плашливиот.Ќе облагодарам нечија душа така што со уметноста за зборовите ќе ја насликам сликата на животот во очите обвиткани со превезот на темнината.
  Зошто да не утешам,помогнам,израдувам!
  Нема причина да не го сторам ова,зашто јас сум човек,а од сите живи суштества,само човекот ги има овие особини.Хуманоста носи и друг збор„човечност“.Помошта личи на бумеранг зашто еден ден ќе ти се врати.Радоста се меша со среќа и насмевака.
  Да пиеме во животот од чашата наполнета со овој коктел и да го градиме животот на темелите од овие вредности.
  Вчера дарував крв,а со тоа можеби спасив нечиј живот.Дарувањето крв е како црвена врвца за која ќе се заврзе животот што е во опасност.Само хуманите луѓе можат да ја почувствуваат среќата зашто се трудат во реката на животот да ги капат луѓето само со среќа.
  Денес и помогнав на една старица безбедно да ја помина улицата,а радоста сама си бликна и на моето и на нејзиното лице.Му помогнав на брат ми околу домашната задача,на мајка ми околу средувањето во домот.Нахранив едно гладно врапче,го стоплив и згрижив малото кученце оставено беспомошно во џунглата на асфалтот.
  Подарив само еден цвет на баба ми,едно шарено луле на дедо ми,но ја измамив радоста за себе и за другите.
  Ова што го направив вчера и денес е патоказ моето утре,а таму ќе се трудам уште повеќе со зборови и дела да утешам,помогнам,израдувам.....Моето срце ќе биде широко колку небото,топло колку Сонцето,мило колку детското раче.И тоа секогаш ќе дарува добрина и убав збор и ќе се радува на животот како пчелка на шарен цвет.

  незнам можеби не ти се допадна,но јас добив петка за овај сотав поззз
   
 9. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  82
  Три 5-ки доби за еден исти состав?:nerd
   
  На Аркантос и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 10. MatriX1

  MatriX1 Нов член

  Зачленет на:
  23 март 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво.
  Ми фалат машки испитници/студенти на УКИМ, ако имате 10 минути слободно време би ве замолил да ги потполните прашалниците, за дипломска работа се.
  Фала многу.

  https://goo.gl/forms/my03zLj4hJMKDjZP2
   

Сподели: