1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Помош за проектни задачи/состави/писмени

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

1. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Мислам дека темата ќе ни е од корист.
    Еве, би почнала јас.
    Што би било најубаво да напишам вовед и заклучок на тема Религија?
    Чекам предлози :)

2. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    зависи дали сакаш даја претставиш религијата како нешто вистинско или како само илузија, празноверие, онак како маска за замчкување на очите на масите.. имаше една добар колумна во утрински весник за верат и религијат ке пробам да ја најдам..

На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Па да ти кажам право и не е за мене, за една другарка е, за проектната за матура е.. :D

4. She

She Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    301
    Допаѓања:
    568
    Мислам дека воведот на таа тема би требало да содржи нешто во врска со почетоците на паганството, тотемизмот... зошто и како се појавиле истите, да даде објаснување на прашањето што е религија, што опфаќа истата. Во глобала тоа. Би требало да има една и пол до две страни што е доволно за тие проектни задачи :)
    Инаку такви информации би требало да има во учебниците по историја, мислам дека во прва година, и ако во учебникот по социологија за втора. Сепак пожелно е другарка ти да се консултира со менторот, ќе остави впечаток на заинтересираност, може ќе добие некој совет плус па и дополнителна литература.
    Се надевав помогнав. :)

На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Grim Reaper

Grim Reaper Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    326
    Допаѓања:
    338
    Јас имам тема " Прости машини ". Имам материјал за ова, но сепак доколку некој од Вас има нешто би му бил многу благодарен доколку ми прати линк или сл. :)

6. littleblackdress

littleblackdress Полноправен Член

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    74
    Ако ви треба помош за некои општи теми или нешо шо се учело до трета година средно медицинско :Р слободно кажете.. ми се пишува ;)

7. Davidovic

Davidovic Активен Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    166
    Допаѓања:
    62
    Мојата луда професорка поо македонски јазик ме тера да ппишувам говор на било коооја тема. Јас одбрав да пишувам за природата со наслов ,, Спас за природата,,
    Доколку некој има мотивација слободно нека каже и нека даде предлог за овие глупости сто го исполнуваат часот... Однапред благодарам:)

8. littleblackdress

littleblackdress Полноправен Член

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    74
    имам јас еден состав на тема „Засади ја својата иднина“ и награден ми е.. ако сакаш можам да ти пратам :)

9. Davidovic

Davidovic Активен Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    166
    Допаѓања:
    62
    прати ако сакаш.

10. Alex M.

Alex M. Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    328
    Допаѓања:
    523
    аа ги има ли некој анализирано сонетите од Сонетниот венец од Франце Прешерен!? :(

Сподели: