1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Помош за проектни задачи/состави/писмени

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Мислам дека темата ќе ни е од корист.
  Еве, би почнала јас.
  Што би било најубаво да напишам вовед и заклучок на тема Религија?
  Чекам предлози :)
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  зависи дали сакаш даја претставиш религијата како нешто вистинско или како само илузија, празноверие, онак како маска за замчкување на очите на масите.. имаше една добар колумна во утрински весник за верат и религијат ке пробам да ја најдам..
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Па да ти кажам право и не е за мене, за една другарка е, за проектната за матура е.. :D
   
 4. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  569
  Мислам дека воведот на таа тема би требало да содржи нешто во врска со почетоците на паганството, тотемизмот... зошто и како се појавиле истите, да даде објаснување на прашањето што е религија, што опфаќа истата. Во глобала тоа. Би требало да има една и пол до две страни што е доволно за тие проектни задачи :)
  Инаку такви информации би требало да има во учебниците по историја, мислам дека во прва година, и ако во учебникот по социологија за втора. Сепак пожелно е другарка ти да се консултира со менторот, ќе остави впечаток на заинтересираност, може ќе добие некој совет плус па и дополнителна литература.
  Се надевав помогнав. :)
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Јас имам тема " Прости машини ". Имам материјал за ова, но сепак доколку некој од Вас има нешто би му бил многу благодарен доколку ми прати линк или сл. :)
   
 6. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  Ако ви треба помош за некои општи теми или нешо шо се учело до трета година средно медицинско :Р слободно кажете.. ми се пишува ;)
   
 7. Davidovic

  Davidovic Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  62
  Мојата луда професорка поо македонски јазик ме тера да ппишувам говор на било коооја тема. Јас одбрав да пишувам за природата со наслов ,, Спас за природата,,
  Доколку некој има мотивација слободно нека каже и нека даде предлог за овие глупости сто го исполнуваат часот... Однапред благодарам:)
   
 8. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  имам јас еден состав на тема „Засади ја својата иднина“ и награден ми е.. ако сакаш можам да ти пратам :)
   
 9. Davidovic

  Davidovic Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  62
  прати ако сакаш.
   
 10. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  аа ги има ли некој анализирано сонетите од Сонетниот венец од Франце Прешерен!? :(
   

Сподели: