Помош за проектни задачи/состави/писмени

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Здраво дечки за братучетками ми треба состав на тема Пролет дај кажете ни како да започне и како да заврши за главниот дел кје се снајдеме
Многу ни е итно навистина
Благодариме однапред<3
 

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.867188)]Здраво дали можете да ми помогнете за тема на состав пролет како да го започнеме составот и како да завршиме?

Не е за мене за братчетками е ми побара помош и навистина сакам да и помогнам

Благодарам однапред :)[/COLOR]
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.867188)]Здраво дали можете да ми помогнете за тема на состав пролет како да го започнеме составот и како да завршиме?

Не е за мене за братчетками е ми побара помош и навистина сакам да и помогнам

Благодарам однапред :)[/COLOR]
Состав се почнува со два прста простор за почеток на параграф, се завршува обично со интерпункциски знак.



(да беше за другарка ти може и ќе пишевме вака ништо :/ )
 

Bogosenievaa19

Нов член
11 мај 2015
1
0
1
26
Здраво би сакал ли некој да ми помогне за воведниот дел за писмената работа по македонски на тема Разделба со спомени
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Здраво би сакал ли некој да ми помогне за воведниот дел за писмената работа по македонски на тема Разделба со спомени
Склероза. Ах таа чудесна болест. Дал од старост ил од чудесно бришење мозочни енграми...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bogosenievaa19 and Lady*

honeyJ

Нов член
30 мај 2015
1
1
3
26
се придружив на форумов барајќи помош...следи матура а сосе неа и потребата од добар состав за мојата професија,ии незнам како да започнам...дали ќе може некој\a љубезен\a да ми помогне барем донекаде да го напишам составот..ве молам коментирајте итно ее:place:place
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
се придружив на форумов барајќи помош...следи матура а сосе неа и потребата од добар состав за мојата професија,ии незнам како да започнам...дали ќе може некој\a љубезен\a да ми помогне барем донекаде да го напишам составот..ве молам коментирајте итно ее:place:place
Не е итно, на 11 полагате.
Прво, нема да ви биде таа тема за матура.
Второ, се знае само темата од материјалот. Ќе биде за Реализам(фокусирајќи се само на Достоевски и Балзак).
Трето, слободната тема никој не ја знае(освен тие со врски) сѐ до денот на полагањето. Секоја друга тема(како и оваа) е чиста шпекулација.
Четврто, ако сакаш помош, јас ќе ти помогнам, 700 денари ќе ми пратиш на сметка и ќе ти помогнам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не е итно, на 11 полагате.
Прво, нема да ви биде таа тема за матура.
Второ, се знае само темата од материјалот. Ќе биде за Реализам(фокусирајќи се само на Достоевски и Балзак).
Трето, слободната тема никој не ја знае(освен тие со врски) сѐ до денот на полагањето. Секоја друга тема(како и оваа) е чиста шпекулација.
Четврто, ако сакаш помош, јас ќе ти помогнам, 700 денари ќе ми пратиш на сметка и ќе ти помогнам.
Ех 700, заокружи на 1000. :)