Подарок за 8ми март

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас пошто неам ни мајка ни жена, еве на Богородичка и` го подарив Исус. Сеа, малку порано испадна да си е живо и здраво, ама беше планирано за 8ми март.
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Епа еве,неделава е 8ми март..... И само ќе и купам нешто на мајка ми,на никој друг :mad: Злобна сум,знам. Ама...што ли да и купам?? Можеби некој убав букет,писменце што ќе и остане во спомен и некое убаво ланче,или саат,во договор со татко ми :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Епа еве,неделава е 8ми март..... И само ќе и купам нешто на мајка ми,на никој друг :mad: Злобна сум,знам. Ама...што ли да и купам?? Можеби некој убав букет,писменце што ќе и остане во спомен и некое убаво ланче,или саат,во договор со татко ми :)
Ништо нема да ја изненади повеќе од тоа да ја разбудиш со звукот на омилената песна, убаво кафенце колачиња и само еден цвет.
Јас така ја будев мајка ми на овој ден :)
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Овој 8-ми Март со сестра ми заедно собравме пари и на мама и купивме книга.Знам дека многу сака да чита,а летото мене ми ги крадеше книгите.Освен тоа,ќе и купам и некое цвеќе :).Добро ми е испланирано тоа затоа што таа на 8-ми ќе оди со колешките некаде и јас ќе станам уште сабајле и ќе и се заблагодарам затоа што е најдобра мајка.Еве ја книгата: Загубената ќерка-Дајен Чемберлен
BeFunky_Picture_131[1].jpg.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Предлог книга за мајките за 8ми март- Никаде без ќерка ми :)
Јас таа и ја подарив на мајка ми за роденден,незнам за книгата ама филмот е одличен,па според тоа книгата е уште по одлична :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Lepaa

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Јас на мојата мамаичка ќе и купам цвеќе и нешто што и недостасува во домаќинството ..и на бабичка ќе му купам цвеќе и нешто друго ..мора да им се даде внимание на тој ден тие го заслужиле тоа ..
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Дали има некој искуство со купување на поклон за 8ми март за мајка е на женската? јас годинава прв пат ќе морам да и однесам на мајка од женска поклон ама појма немам што да биди ајде некој интересен предлог ама побрзо оти до среда треба да го купам поклон :(
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Дали има некој искуство со купување на поклон за 8ми март за мајка е на женската? јас годинава прв пат ќе морам да и однесам на мајка од женска поклон ама појма немам што да биди ајде некој интересен предлог ама побрзо оти до среда треба да го купам поклон :(
Колкава сума на пари можеш да одвоиш?
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Ништо нема да ја изненади повеќе од тоа да ја разбудиш со звукот на омилената песна, убаво кафенце колачиња и само еден цвет.
Јас така ја будев мајка ми на овој ден :)
Еееееееј,добра идеја! Вака ланската година,за роденденот ја разбудив :) Годинава,сакам нешто поразлично...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Cevlicka

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Колкава сума на пари можеш да одвоиш?
Не ми е проблем искрено сумата ама до кај 1000 денари максимум а и од помалку нема да ме боли главата, ај кажи некој предлог ама сепак би ми било поубаво да поминам со помалку пари ;) оти имам и 700 денари патни трошкови.