1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишуваме на зададена тема (прашања и предлози)

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од Saladin, 4 декември 2012.

 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Хмм.. ,,За почетоците" , може?
   
  На malo, Prashina, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Би сакал многу да пишам „За почетоците“ но се исплашив веднаш штом го видов крајот.
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  #313 existence, 15 септември 2015
  Последна промена: 15 септември 2015
  На Lena и violetmoon им се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  Mislam podobro ke bide da ima pogolem vremenski period za pisuvanje na temata za da ima poveke ucesnici,sepak ova ne e kako so fotografiite slikni i prikaci,moj predlog pa kako sakate.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Колку мислиш дека е доволно? Слободно давајте предлози ако мислите дека нешто не е во ред.
   
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  Da ne e mnogu mesec ama barem tri nedeli,neka se oglasat i drugive tvorci kako im odgovara,i dobra ideja e ovaa,ke zivne temava mislam.
   
 7. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас па, мислам дека е многу и две недели, а за три цел научен труд може да се напише. Две недели е оптимално и доволно. Секој што сака и е инспириран пишува краток текст за 15тина минути - не требаат повеќе.
   
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  I nikoj nema da pise,temive stojat po mesec dva bas razgledaj pa odvaj tri- cetiri teksta da procitas,ne sekoj vo momentot ima inspiracija ili vreme da sedne da napise za tie dve nedeli.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Јас мислам дека две недели се доволно. За собиранка се немате време (за мене тоа е многу лош изговор), но за ова не може да се лажеме дека се нема време од 20 минути.
  Ако се сака, се може.
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 10. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  Neka bide,milo ke mi bide da vidam za tie dve nedeli mnogu tvorbi i edna i od tebe makedonec.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: