Пишуваме на зададена тема (прашања и предлози)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Би сакал многу да пишам „За почетоците“ но се исплашив веднаш штом го видов крајот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,424
9,133
1,683
Кушкундалево
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Mislam podobro ke bide da ima pogolem vremenski period za pisuvanje na temata za da ima poveke ucesnici,sepak ova ne e kako so fotografiite slikni i prikaci,moj predlog pa kako sakate.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Da ne e mnogu mesec ama barem tri nedeli,neka se oglasat i drugive tvorci kako im odgovara,i dobra ideja e ovaa,ke zivne temava mislam.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас па, мислам дека е многу и две недели, а за три цел научен труд може да се напише. Две недели е оптимално и доволно. Секој што сака и е инспириран пишува краток текст за 15тина минути - не требаат повеќе.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
I nikoj nema da pise,temive stojat po mesec dva bas razgledaj pa odvaj tri- cetiri teksta da procitas,ne sekoj vo momentot ima inspiracija ili vreme da sedne da napise za tie dve nedeli.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,471
1,199
1,133
Јас мислам дека две недели се доволно. За собиранка се немате време (за мене тоа е многу лош изговор), но за ова не може да се лажеме дека се нема време од 20 минути.
Ако се сака, се може.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија