Писмо до идниот јас

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
Драга Андреа,се надевам дека ќе го добиеш ова писмо,кое го пишувам сега.тогаш ќе бидеш 10 години постара
ти благодарам што секогаш трезвено размислуваш и што им пристапуваш на проблемите во лице-не бегаш
сакам да те потсетам да не се залетуваш многу во животот,остани на земја и биди тоа што си секогаш
немој никогаш да заборавиш што се си поминала,за денес да бидеш тоа што си
многу си преживеала,бтв имаш ли некоја цел,ти пишувам сега зошто на 24 години сеуште не си си ставила на ум се што сакаш
сакаш да напредуваш во кариерата или сеуште да спиеш во облаците
прибери се веќе сега имаш 34 години,сега си повозрасна
немој да ги жалиш многу луѓето-расчисти веќе еднаш со темата емоции во твојот живот
можеби и дечиња имаш,а?
блазе тебе а велеше дека никогаш нема да родиш
можеби имаш и швалер?-не тоа не личи на тебе
биди задоволна од тебе,тоа е најважно
радувај се на секој нов момент и не мисли многу многу што ќе ти се случи во иднина
сакај си го мажот и децата
и ако не си се запишала запиши се на специјализација,веќе еднаш-вложи труд повеќе и во тебе
ризикувај за се ,еден ден тоа ќе ти се исполни
ова е првото писмо до тебе,не се изненадувај,второто ќе го добиеш на твои 60 години
поздрав и секое добро:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Здраво идна ЈАС!​
Ако годините и искуството го уништиле доброто во тебе, сакам само да знаеш дека некогаш веруваше во луѓето. Сочуствуваше со туѓите несреќи, помагаше, беше добар пријател и добар човек. Многу пати те изневериле, газеле и уништиле, но си остана достојна на своето срце, големо како универзум. Се надевам дека остана таква, но и не те кривам и ако си се променила.​
Убаво воспитувај ги своите деца. Нека бидат богати со знаење и култура. Научи ги дека големината на луѓето се познава по тоа како се однесуваат со малите луѓе. Нека бидат приземни и разумни. Нека учат од твоите грешки и твоето искуство. Сакај ги и чувај ги.​
Немој да се обвинуваш дека не си поминала доволно време со луѓето што сега не се покрај тебе. Биди мирна и спокојна за тоа.​
Чувај се..​
Немој никогаш да губиш верба во себеси, но не си верувај и премногу. Биди умерена и скромна како што си сега. Сигурно до сега си сфатила дека совршенство не постои. Мааните се оние што не прават да бидеме оригинални. Научи се да ги сакаш мааните кај себеси и кај другите и ќе бидеш среќна..​
Но сигурна сум дека си.​
Покрај се-си заслужила!​
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Здраво будало :rofl .
Најпрвен пред се остани каков што со моментално.
Како и да е не е ништо поважно од здравјето, продолжи со оваа темпо и на 40 ка.
Спортувај како сега.
Знаеш, многу би ми било мило и драго кога би те видел со моменталната девојка покрај која си ведар, среќен, весел и полн со живот.
Немој ни на крај памет да ти падни да не останиш СВОЈ. Значи KEEP IT REAL !!!
Никако не попуштај биди јак, пс знам дека нема но сепак да те потсетам.
Знам дека имаш планој за странство во далечната АСРАЛИЈА, јбг животот не тера на тоа ама немој братче коа ќе се вратиш да не познаваш никого.
Сакам да ти кажам дека би се радувал коа би седнале јас и ти заедно така сами некаде на мирно. Би се вратиле бо старите добри денови, со коњаче па така да напраиме една добра реализација помеѓу мене и тебе.
Да те видам тогаш старче како ќе се понашаш.
Сега не ти напнувам повеќе ајде терај.
Само вети неколку работи :
- Ќе се смееме како будали без причина !
- Ќе се пуштаме по лизганица на мраз иако знаеме дека ќе се повредиме !
- Ќе се начукаме така добро и ќе ја пееме омилената песна сами среде ноќ !
- Ќе кришиме стакла од основното училиште во кое учеше, нели ? :rofl
Доста се овие, тогаш ќе смислиме уште нешто.
Не побарав многу нели ? И така имаме искуство со овие. ;)
Ветими улав, да сум мирен во сонот.
Те чекам.

Искрено твој, младиот јас !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

hellassteel

Нов член
4 јуни 2013
11
4
3
надвор од мк
www.tajnata.com
абе лесно е да испратам писмо на идната јас
туку дај таа идната јас нека ми испрати писмо мене, да дај некој ум :D
Како на пример?
...извештајот за лото од 2014 за неколку држави. хехехе:zelen