1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Папарацо фотографии за членовите на ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од melpomena, 25 април 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  @Pisces првите средношколски денови
  [​IMG]
  @Ita на предавање(Поздрав колешке :D )
  [​IMG]

  @CapricornBaby уште малце и остана да ја шета најпрометната улица во државава :D
  [​IMG]
   
  На escape, Pisces и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  #2622 Ѕвездичка, 13 септември 2016
  Последна промена: 13 септември 2016
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  На BadBoy007, Kisserboy, incule и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 5. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  На Prashina и misti.diva orhideja им се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  На Iris* и escape им се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  На Makedonec, Iris* и İncognito им се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
 10. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  166
  @misti.diva orhideja позитивно откачена типкица си. Типкетина т.е. рибетина една. :D

  Ајде јас да видам колку можам да придонесам на темава. :giggle

  Прво со @misti.diva orhideja. Дива и недопрена. :) :*
  [​IMG]

  @incognito & @lady moon
  [​IMG]
  @incognito нели @Ita ја сакаше, what's this love change suddenly? :p :D

  @Mnogo Bitno & @Ѕвездичка
  [​IMG]
  А еве го @Mnogo Bitno како е тепан од цурите што ги нарачала @Ѕвездичка да го здробат. :D
  [​IMG]

  @Ita како се смешка на поезијата на @incognito
  [​IMG]
  @Ita in love element yeah baby you like it hot судејќи по фоткава. :D
  [​IMG]

  @incognito пишува поезија на тема љубов за љубената. Тешко е, нели? :D
  [​IMG]

  @Saladin чита книга.
  [​IMG]

  @existence како ги чита приватните пораки и му скурчува на крај хаха.
  [​IMG]

  @Baknuvalka фатена како се бакнува. :)
  [​IMG]

  Ова беше Part 1 пошто 10 слики максимум дозволува пораката. Следи и Part 2.
   
  На Makedonec, misti.diva orhideja, Iris* и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: