1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Папарацо фотографии за членовите на ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од melpomena, 25 април 2012.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  На malo, Метаморф, Altaïr и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  761
  Masna ti fali Orhidejo i kancelarijata ne e takva ,a mn si vickasta ;)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @diva orhideja кога е нанервирана и се спрема да врати со навреда
  [​IMG]
   
  На corki, diva orhideja и Метаморф им се допаѓа ова.
 6. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Администрација на црнобелиот форум во иднина(да се надеваме);)
  funny-gifs-technological-pleasure.gif
   
  На Prashina и ipopovski им се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  @diva orhideja видно изнервирана од некој член...
  [​IMG]

  @diva orhideja со појачување во поход против администрацијата на црнобело

  [​IMG]

  Заседание на администрацијата наша, се усвојува предлогот на @existence темата "сакам да кажам/прашам" да остане зетворена до вечерните часови.
  [​IMG]
   
  На corki, diva orhideja, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  форумашииии
  132714.2111113 (1).jpg
   

Сподели: