Онлајн игри

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Кои се вашите омилени онлајн игри? Може да праќате и линкови :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Порано играв Imperia Online, сега баталив не се интересни ни една.. :D За атер на другар се регистрирав на E-Repablic за да му праќам само ресурси. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Stenak

Полноправен Член
19 февруари 2012
46
84
18
Што има врска ?
Моментално играм само една онлајн игрица, eRepublek и мислам дека ми е доволно. Има многу забава, дружење на чат, војување со останатите земји, окупирање територии, и многу други активности. Доколку сакате да се регистрирате, искористете го мојот реферал линк, ќе ви бидам благодарен :)

Ако имате вие некоја добра игра, препорачајте (happy)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
обично одвреме навреме играм eRepublic... онака....
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Дали има некој од Македонија што игра Rummikub? :D
Многу заразна игричка, неколкумина од друштвото имам навлечено, ама друг не сум сретнала Македонец таму...:unsure
 

kiko11mk

Нов член
20 април 2016
2
0
1
33
Слична на erepublik, пред 100 дена само, започна играта ереволушн, кој и да сака да почне да ја игра може преку следниов линк да ми биде реферал со што ќе му помагам многу. Броиме околу 200 македонци, и ги имаме окупирано грците :D
 

Bebeto

Нов член
30 октомври 2018
1
0
1
36
Јас решив да направам вебсајт со игри и реално го реализирав за еден ден. Сега само додавам по 10-15 игри секој ден додека не го наполнам со стотици игри, популарни пред се. Можете да ми дадете фидбек, како да го подобрам итн. Адресата е gamestroid.com
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Игра оттука некој Among Us?
Јас најпрво не ја сакав бидејќи некако ми беше приглупа (освен што човечињата се кјут), но сега се фаќам како ја играм почесто, па да си прашам. :zelen
Конечно после можеби два месеци играње, денес за првпат бев импостор и тоа два пати.
Вториот пат ме виделе од прва како убивам и играта заврши за минута. Експерт. :D:D:D