1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Онлајн игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Marrie, 15 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Кои се вашите омилени онлајн игри? Може да праќате и линкови :)
   
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Порано играв Imperia Online, сега баталив не се интересни ни една.. :D За атер на другар се регистрирав на E-Repablic за да му праќам само ресурси. :D
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  дај прати и на мене :)

  огаме и ереп
   
 4. Stenak

  Stenak Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  84
  Моментално играм само една онлајн игрица, eRepublek и мислам дека ми е доволно. Има многу забава, дружење на чат, војување со останатите земји, окупирање територии, и многу други активности. Доколку сакате да се регистрирате, искористете го мојот реферал линк, ќе ви бидам благодарен :)

  Ако имате вие некоја добра игра, препорачајте (happy)
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  обично одвреме навреме играм eRepublic... онака....
   
 6. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Дали има некој од Македонија што игра Rummikub? :D
  Многу заразна игричка, неколкумина од друштвото имам навлечено, ама друг не сум сретнала Македонец таму...:unsure
   
 7. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
 8. kiko11mk

  kiko11mk Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Слична на erepublik, пред 100 дена само, започна играта ереволушн, кој и да сака да почне да ја игра може преку следниов линк да ми биде реферал со што ќе му помагам многу. Броиме околу 200 македонци, и ги имаме окупирано грците :D
   
 9. Bebeto

  Bebeto Нов член

  Зачленет на:
  30 октомври 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас решив да направам вебсајт со игри и реално го реализирав за еден ден. Сега само додавам по 10-15 игри секој ден додека не го наполнам со стотици игри, популарни пред се. Можете да ми дадете фидбек, како да го подобрам итн. Адресата е gamestroid.com
   

Сподели: