1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен(и) музичар(и)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 8 март 2012.

 1. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Еминем, Лана Дел Реј, Дејвид Гета и Марчело.
  Бендови: Нокаут, Колдплеј, Линкин Парк, ГНР, Ред хот чили пеперс, САРС.
   
  На 048 и Hexasto им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мене омилена музичарка ми е Минела. Еве и видео од неа.

   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  coldplay, moloko, израснаја сам сс prodigy.....
  а од електро саунд derango i shpongle(врф у музичку индустрију....мое мислење) : ) поздраф нездраф :eek:
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  AVENGED SEVENFOLD
  Bad Religion
  AFI
  A Day To Remember
  Rise Against
  Parkway Drive
  Atreyu
  Lagwagon
   
  На 3pi0 и 048 им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  -Bon Jovi
  -Queen
  -The Beatles
  -Тоше Проески
  -Адел
  -Нокаут
  -Maroon5
   
  На The Tramp и 048 им се допаѓа ова.
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ај доста беше заебавање по форумов (а и не е интересно кога веќе си го откажав идентитетот)

  Тоа претходно се заебавав. Мене омилени музичари ми се Dream Theater (сите членови сегашни и претходни), Miles Davis, Jaco Pastorius, John Scofield, Jojo Mayer, Tool, J.S. Bach, Beethoven, Rush, Magma, Antares, Pat Metheny, 7 for 4, Exxasens, Steve Vai, Joe Satriani... долга листа напраив, доста е сеа за сеа.
   
 8. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Rise Against, Bad Religion, AFI, Disturb, System Of A Down, Queen, Pink Floyd, Daft Punk, Gorillaz, Prodigy, The Birthday Massacre, Two Sides, Placebo, Billy Talent, Sum 41 и ред други што не ми текнуваат во моментов...
   
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  - Linkin Park
  - Avenged Sevenfold
  - Apocalyptica
  - Eminem
  - Nick Gardner
  - Baris Akarsu
   
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  ЕЕјјј ги имам многу многу многу... но како нај нај омилени ми се Битлси, Елвис Присли, Смокие, Кели Фемили, Рибја Чорба, Дивје Јагоде, Бјело Дугме, Црвена Јабука и уште многу многу други (inlove)
   

Сподели: