1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен(и) музичар(и)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 8 март 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Џими Хендрикс !​
  Jimi_Hendrix_-_The_Cry_Of_Love.jpg
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bleach

  Bleach Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  257
  Nirvana
  Guns N' Roses
  Bon Jovi
  Skid Row
  Led Zeppelin
  Black Sabbath
  Iron Maiden
  Slayer
  Red Hot Chili Peppers
  Sex Pistols
  Pink Floyd
  Aerosmith
  Deep Purple
  The Rolling Stones
  AC/DC
  The Runaways
  Архангел
  Мизар
  Санаториум
  Екатарина Велика
  ...
  До утре треба да пишувам (think)
   
  На kizzo и Anakin им се допаѓа ова.
 3. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Hendrix, Pink Floyd, The Doors, Janis Joplin, Sex Pistols, Led Zeppelin, H. Hancock, Joe Zawinul, Magma, Kraftwerk, Miles Davis, John Coltrane and many others...Massive Attack, The Streets , The Smiths, Radiohead , Frank Zappa , Rage against the machine, Nina Simone...
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Florence and the Machine, The Killers, Emeli Sande, Ellie Goulding, Hurts, Muse, Arctic Monkeys, Bon Iver, Coldplay, Radiohead, Lana Del Rey, The Strokes, Ed Sheeran, Green Day, Beck, Imagine dragons, The Lumineers, Snow Patrol, The Black Keys, The Band Perry, Lady Antebellum, Paramore..
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. balletshoes

  balletshoes Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,736
  Допаѓања:
  767
  Сите имаме по некој омилен музичар или музичка групе ,еве бидејќи јас одсекогаш сум бил на страната на 80тите,а не на денешниве идентични песни,од повеќето би ги издвоил нормално Тоше без дилеми и од групите покрај Парни в,Црвена ј,јас би ги ставил на врвот нормално незаменливите МАГАЗИН (само од времето на Лилјана Николовска односно правиот МАГАЗИН ),ајде Тоше е сегашен и посебен па би го тргнал од денешниве и сето ова кога ќе се спореди со сегашниве песни кој се скоро исти и се слушаат ради реда колку ете да бидеш во тек со времето,а јас не ги признавам и не ми се репер за времето нели како на многумина од овие што викам јас со современи бракови или врски така што разликата е небо и земја,за волја на вистината !!! :kafe:cool:
   
 7. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Rhcp , nirvana , white buffalo , gnr , ac/dc , radiohead , him , aerosmith , soad , bon jovi , scorpions , bob marley , the doors , manu chao , slipknot , metllica , slayer... И уште многу
  Од македонските : студени нозе , ареа , архангел , санаториум , chromatic point , .... И така натаму XD

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   

Сподели: