Омилен(и) музичар(и) | Црнобело Форум

Омилен(и) музичар(и)

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Имаме тема омилен тип музика, но немаме ваква тема. Кои ви се омилени музичари или бендови?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Bob marley and wailers .. на врвот после идат френк синатра , дубиоза колектив, сарс, галија марли фемили ( цела фамилија) и уште еден куп други... и да не ги заборавам и Мизар ги слушам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Marchelo & Eminem - нај омилени..
Travie McCoy, Елементал, Легијата, Prodigy итн итн...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Најомилени У2 нормално ,а инаку слушам се од рок ,понешто метал.... пинк флојд исто меѓу омилените :D
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јован Јованов, Нокаут...
Green Day, Bruno Mars...
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
-Rihanna
-Inna
-Black Eyed Peace
-Enrique Iglesias
-Pitbull
-David Guetta
-Madonna
-LMFAO
-Nicki Minaj
-Antonia Morena
-Lady Gaga
-Justin Timberlake
-Timberland.........
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Hexasto

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
еј заборајв да г оспомнам the one and only .. Бора чорба и рибља чорба....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048