1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Selma, 28 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Star Wars (I-VI)
  Star Trek (I-X) (има и 11ти ама сеуште не сум го гледал, кај и да е ќе го погледнам неделава)
  Braveheart
  Inception
  Cube (1-3)
  Illusionist
  Beautiful Mind
  August Rush
  Превртено
  Shutter Island
  Fight Club
  Harry Potter
  Perfume: The story of a murderer
  Sweeney Todd
  Hannibal Lecter (4те делови)
  ....

  ќе се надополнам ако ми текне уште некој.
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  8. One Flew Over the Cuckoo's Nest
  9. The Illusionist
  10. Donnie Darko
  11.. The Silence of the Lambs
  12. Inception
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Зелената милја ...или миља? : )
  Гроф Монте Кристо (ориџинале од 73 или 74 не сам сигуран)
  Храбро срце
  Перл Харбор
  Василиј Зајцеф (ваљда такој се викаше филм)
  Шаолин vs Лама
  Ханибал Лектор
  Лорд оф д рингз
  Стренџ Валјднес
  Животот на Брајан (Монтипајтон)
  има ги још.. не ми текнуеф
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Leon: The Professional, The fabulous destiny of Amelie Poulain, Life is beautiful, Schindler's list, Green mile, City of angels, A clockwork orange, One flew over the cuckoo's nest, Requiem for a dream, Black swan, Iron jawed angels, Memento,The pianist, Million dollar baby ..
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  • Сите делови за Ханибал Лектор
  • I'm Sam
  • Beautiful mind
  • Shutter island
  • Inception
  • Illusionist
  • Harry Potter
  • Perfume: The story of a murderer
  • The pianist
  • Green mile
  • Requiem for a dream
  • Stigmata
  • Face off
  • Gladiator
  • Butterfly effect
  • Before midnight ......
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  1. The Shawshank Redemption - овој ми е незаменлив. Едноставно филм кој си ја заслужил 10ката комплетно (приказна, режисер, глумци...)
  2. Тhe Green Mile - единствен филм на кој плачам како луда. На ниту еден друг, само на овој сум се раскостила од плачење. Сум пуштала по некоја солзичка и на други, ама на овој не можам да се контролирам.
  3. Requiem For A Dream - овој не ме остави да спијам едно 3-4 дена.
  4. 2001: A Space Odyssey - не може другo ништо освен застрашувачки добар.
  5. The Man From Earth - ги поттикнува запчаниците во мозокот да почнат да се вртат во друг смер.
  6. Dead Poets Society - Кога ќе специјализираат луѓето на драма, ова како прирачник слободно може да се искористи.
  7. Detachment - Мачнина предизвикува во градите дури го гледаш, ама страшно е добар, погаден е и од најгадните хорори, а нема ниту една сцена со колење.
  8. Аmerican History X - Уф. Толку.
  9. Breakfast At Tiffany's - Because I am a lady:). Ја сакам, ја обожавам, мојата модна икона, мојот моден репер, жениште, уживам во цел филм, мене ми е како прирачник on how to be a lady.
  10. 9 and 1/2 weeks. Исто прирачник за тоа како треба да изгледа еротски филм. Нешто најдобро од таа тематика.

  Вака некако ми е топ10 листата, има филмови што ги обожавам, сум им дала 10, но овие ми се незаменливи.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  13. The Machinist
  14. Mystic River
  :rolleyes:
   
 8. Onkel

  Onkel Староседелец

  Зачленет на:
  14 мај 2014
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  82
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Чудно, не сум пишал на темава. Од толку гледани имам повеќе омилени, ама ќе ги поделам на омилени и на катастрофални.

  Омилени што ми се гледани повеќе од 2 пати и кои не би ми здосадиле никогаш:
  1. The Godfather
  2. Se7en
  3. Usual Suspects
  4. Planet of the Apes оригиналот
  5. Memento
  6. The Game
  7. Lord of the Rings 1-3
  8. Star Wars
  9. Shawshank Redemption
  10. Rain Man
  11. Rear Window
  12. North by Northwest
  13. Vertigo
  14. Psyho
  15. Shining
  16. The Thing
  17. Maltese Falcon
  18. Gone with the Wind
  19. Once upon a time in America
  20. Goodfellas
  21. Munich
  22. Die Hard само првиот дел
  23. Fight Club
  24. Sixth Sence
  25. Rope
  Има уште, 20-30.

  Филмови кои ми се омилени но сум ги гледал само еднаш:
  1. Primal Fear
  2. Star Trek исто сите
  3. Indiana Jones
  4. Casablanca
  5. Once upon a time in the West
  6. 3:10 to Yuma оригиналот
  7. The Hobbit
  8. Treasure of the Sierra Madre
  9. Angels with Dirty Faces
  10. The Machinist
  11. Zodiac
  12. The Prestige
  13. Clockwork Orange
  14. 12 angry men
  15. A Few Good Men
  16. Fugitive
  И уште 15-20.

  Катастрофални, и не би ги гледал никогаш повеќе:
  1. Blade
  2. Dracula 2000
  3. American Pie
  4. Final Destination
  5. Project X
  6. Paranormal Activity
  7. Titanic
  8. From Dusk till Dawn
  9. Сите филмови со Сегал, Ван Дам, Весли Снајпс и останатите тепачи.
  Заборавив некои филмови знам, има уште, ќе ми текнат.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677

Сподели: