1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Selma, 28 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Видов немаме ваква тема па си реков да отворам.

  Кои се ваши омилени филмови? (може да ставите кратка содржина или trailer)
  Зошто баш тој филм ви е омилен?
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Омилен филм ми е Грофот од Монте Кристо, кој е работен според книгата на Александар Дима (happy)

  [​IMG]

  Кратка содржина: Филмот раскажува за Едмонд Дантес, кој во периодот пред Наполеоновите 100 денови доживува исполнување на соништата: го очекува унапредување во капетан и среќен живот со својата вереница Мерцедес. Но неговите “пријатели“ лажно ќе го обвинат дека е бонапартист, и ќе биде затворен во една кула. Таму се запознава со еден отец, кој ќе му стане учител и ќе го научи на се што знае, а меѓу другото ќе му даде и мапа од едно скриено богатство. По 14 години поминати во затвор, отецот со својата смрт ќе му го спаси животот... Потоа ќе го пронајде богатството, ќе отиде во Париз, ќе се претставува како Грофот од Монте Кристо, и ќе се одмазди на сите оние кои беа против него.

  Еве го и трејлерот :)
   
  На Oleri, Grim Reaper, Saladin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  V for Vendetta. Неможам да издвојам нешто, ви препорачувам да го гледате и сами ќе си се увидите.
   
  На The Tramp, Aristokrat и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Имам многу али еве некој ке набројам: The Prestige, The Green Mile, Life is Beautiful, Platoon, Shutter Island, Inception, Life, The Godfather, Schindlers List, The Dark Knight, Rambo, Terminator, The Lord of the Rings, Goodfellas, Forest Gump, The Count of Monte Cristo, Saving Private Ryan, The Pianist и многу други :)
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  1. The Dark Knight
  2. Troy
  ..................
   
 6. СаШеНкО

  СаШеНкО Нов член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  22
 7. iDeposito

  iDeposito Староседелец

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  63
  The iluzionist
   
  На Faith и Saladin им се допаѓа ова.
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Сите делови на Fast & furious, American Pie, Scary movie.
  Torque,
  Biker boyz,
  Redline.
   
 9. Тој

  Тој Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  62
  Омилени ми се психолошките драми и трилери со голем plot twist или mindfuck филмови. Fight Club, The Machinist, Inception, Memento, Shutter Island, V for Vendetta, Vanilla Sky, 12 monkeys, American History X, American Psycho, Requiem for a Dream (многу ми се допаѓаше начинот на кој е направен, а приказната и сценариото не ми беа нешто посебно), The Prestige, The Illusionist, Donnie Darko...
   
  На Дејмон му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Сега ми е јасно за Анонимуси многу повеќе и кој е нивниот "филм" одкога го изгледав филмов:)
  Не е лош.
   

Сподели: