Омилени историски личности

Kosem

Нов член
10 јануари 2017
1
0
1
Клеопатра и Олимпија би ги ставила во првите. Не само затоа што се дел од нашата историја туку затоа што важат за енормно мудри и импозантни жени. им се восхитувам на нивниот ум.. Нормално патриотски и Александар и Филип, спротивното не е возможно.

Јованка Орлеанка е една од историските личности за која знам дека и се восхитував од мала.
Феминистички настроена една од моите најобожавани историски личности - Косем, потоа Рокселана, Елена Тројанска, Персиската кралица Естер и Ана Боленска.

Можеби многумина ќе осудат но ќе го додадам и Хитлер, и кралот Агамемнон.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Александар Македонски дека е наш и дека многу направил за Македонија
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
И двајцата не сте во право. Башка одите оф-топик. Имате тема за тоа тука