Омилена манекенка

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
убави се и двете , покрај тоа и двете се пегави девојки а тоа најмногу ми се допаѓа ...
 

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Немав омилена манИкенка, зашто скоро сите се во принцип ментално заостанати извештачени кокошки чиј единствен талент е одење право по писта. Нивната вредност се сведува на обичен fap material. Кога гледаш интервју од нив мораш да ставиш mute за да не отупавиш, изгледаат грдо без претходно шминкање од три милиони професионални мејкап артисти или како и да ги викаат во светот на модата. Досадни, анорексични, припрости, вештачки. Ама потоа дознав за Мис Франција 2013. Е она не е одечки скелет, си има природна убавина и студира медицина. Не знам дали е паметна пошто ништо не ја разбирам, ама чим зборува на француски сигурно е интелигента до даске.

Икона си моја, икона од злата... (inlove)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Дауцен вреди да се спомене,само колку ми е криво што си замина од ВС
041c0c5a04d0efd35da961c856d3ec71.jpg
А оваа што е по Дауцен е Марцелина Сова,полска манекенка,за која пишав во темата „Што кога вашите родители не ја одобруваат вашата врска“,само таму не најавив која е и кога бев во САД се запознав со неа.
download (73).jpg
Нина Агдал,данска манекенка која се прослави со соработката за Sports Ilustrated Swimsuit Issue,за која многумина би се согласиле дека е совршено градена,но многумина велат дека мора да ослабе.
dcdacfecec225896b98c97dd091d6dfa.jpg
download (74).jpg
download (75).jpg
Синтија Дикер,бразилска манекенка исто како и Нина Агдал е прославена по Sports Ilustrated Swimsuit Issue,и е најплатената црвенокоса манекенка на денешницата
images (68).jpg
Ана Беатриз Барош,прекрасна бразилска манекенка,која требаше да биде ангел на ВС како Адријана и Алесандра,зашто тие го држат рекордот,ама како и да е успешна си е.
images (31).jpg