Омилена манекенка

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
како за повеќето, така и за мене ...
Adriana Lima (nod)


до сега најпосакувана манекенка е и на оваа тема, па да споделам информација плус ...
Како еден не толку згоден , славен и богат кошаркар и го освои срцето на оваа прерасна девојка ?
- Марко Јарич


Јарич изразил желба да се сретне со Лима, па со помалку тешкотии дошол до нејзиниот број.
И се јавил еден ден, и се представил кој е - што е, и ја прашал за состанок ... Се договориле фраеров да ја земе од дома во 19h (не знам кој ден):)
Марко наоѓа едно од најлошите такси возила во градот и со него се паркира пред нејзината врата ... Се избацува Лима , го гледа Јарич , го гледа таксито, малце повеќе збунета пак го загледува Јарич и го прашал " Што е планот, во кој ресторант идеме " ? - нели научена само на луксузни ресторани каде што идат елитни луѓе, па очекувала само да го слушне името на есторантот ...
Марко рекол, почекај, ке видиш... Ја качил во таксито, и ја однел во паркот на хот дог од 2$ ... - била позитивно изненадена и шармирана од потегот - Ова беа зборовите (со моја преработка :sreken ) на Лима во една доста популарна емисија во Америка ...

Толку "луксузна" жена, освоена на многу прост начин ! -ретко кој би се осмелил на таков начин да освои девојка од таков ранг .... Алал да му е на србинот (y)
 

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Уште не можам да ги преболам Наоми, Клаудија, Синди и уште неколку од тоа време. Сега гледам сите се палат на Ангелите на Викторија а вака на прв поглед ми се антипатични скоро сите. Ја немаат таа маркантност што ја имаа претходните што ги спомнав или така ми се чини? Можда...
 
  • Like
Реакции: Selene and Сара.13

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Selene

На сликата 100% е Наталија , грешка си!
http://www.millionlooks.com/outfits/doutzen-kroes-models-repeat-cashmere-fallwinter-20102011-collection/
Еве од која фотосесија и е сликата, увери се самата дека е Doutzen :)

Уште не можам да ги преболам Наоми, Клаудија, Синди и уште неколку од тоа време. Сега гледам сите се палат на Ангелите на Викторија а вака на прв поглед ми се антипатични скоро сите. Ја немаат таа маркантност што ја имаа претходните што ги спомнав или така ми се чини? Можда...
Златната генерација беа тие. Заедно со Летиша Каста, Хајди и Ева Херцигова. Кармен Кас, Куркова и Фернанда Таварес продолжија, ама тоа беше се. Викторија Сикрет беше добро шоу до 2005 година, можеби 2006, после тоа некако го упропастија со тоа што ги пуштија манекенките да трчаат, да испраќаат бакнежи до публиката, да се преправаат... Лима конкертно, таа е најголема утка.
 
  • Like
Реакции: M.Adams