Омилена манекенка

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Насловот кажува се.

Женски, која манекенка обожавате да ја гледате како чекори по пистите? Која ви оставила најголем впечаток? Ја следите ли на социјалните мрежи?

Машки, не чувствувајте се дискриминирани во темава. Слободно кажете си која манекенка најрадо ја гуглате:)

Јас си имам 2 што ги обожавам.
Првата е Eugenia Volodina. Обожавам ваква неспецифична убавина. Студена, аристократска. Женскава ми е идеална значи.


Втора ми е Изабели Фонтана.
А од новиве за око ми се фати Cara Delevingne. Многу специфично лице, необичен изглед (руса коса, темни веѓи)... Уште е дете, ама ќе ја биде.

Омилената слика, на аватар си ја ставив.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
^ Лима е совршена, тука нема дискусија, ама ми се одмили кога почна да се преправа дури оди по пистата. Почна да трча, да испраќа по 10000 бакнежи, да превртува очи и муцки.... No thanks... Одбивна ми стана.

А за Катето немам коментар. Стварно е Македонска гордост.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
И мене од домаќи Катерина ми е врф, па други и скоро да су ич познати
Башка од како га глеа Трето Полувреме, мислу дека Кате има најубаво цице на сфет ! ( има сцена сс голи цициња нели )
a од сфетску сцену..
Кендис
candice-swanepoel-victorias-secret-swim-01-640x862.jpg
 
  • Like
Реакции: Сара.13

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Катерина Ивановска - ме топи девојката. Имав еднаш прилика да ја видам во живо, и преку фацки изгледав баш вака :eek :frantic (inlove)
И Кандис Суанепул
 
  • Like
Реакции: Сара.13 and parvati