Омилена боја за автомобил? | Црнобело Форум

Омилена боја за автомобил?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
Сива, црна, бела или бордо =)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Која ви е таа боја металик???
Јас колку што знам металик е тоа дали да свети или како да кажам, значи металик може да биде плава црвена или било која друга боја, а ако не е металик е мат! Или јас сум грешка??
Иначе да не бидам оф топик темно црвена боја на кола најмногу сакам;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and parvati

Maks

Староседелец
Која ви е таа боја металик???
Јас колку што знам металик е тоа дали да свети или како да кажам, значи металик може да биде плава црвена или било која друга боја, а ако не е металик е мат! Или јас сум грешка??
Иначе да не бидам оф топик темно црвена боја на кола најмногу сакам;)
Секоја боја може да биде металик,мат или акрилна;)
Сребрена металик

Сребрена мат


Сребрена акрилна
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
^Да де така и јас знам, затоа и прашав, зашто прочитав во неколку постови дека омилена боја на кола им е металик.
Мислев јас нешто да не сум згрешила;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Maks

Староседелец
^Да де така и јас знам, затоа и прашав, зашто прочитав во неколку постови дека омилена боја на кола им е металик.
Мислев јас нешто да не сум згрешила;)
Видов и тоа само не можам да изменам не знам баш која е таа металик боја што ја сакаат;) можеби мислат на сите металик бои:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lily