1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилена боја за автомобил?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 9 март 2012.

 1. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Сива, црна, бела или бордо =)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Црна и сива..
   
  На Maks и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 3. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Која ви е таа боја металик???
  Јас колку што знам металик е тоа дали да свети или како да кажам, значи металик може да биде плава црвена или било која друга боја, а ако не е металик е мат! Или јас сум грешка??
  Иначе да не бидам оф топик темно црвена боја на кола најмногу сакам;)
   
  На Maks и parvati им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
   
  На Lily му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Црвена со мат црна хауба...
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  Црна, а може и златна ;)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Секоја боја може да биде металик,мат или акрилна;)
  Сребрена металик
  [​IMG]
  Сребрена мат
  [​IMG]

  Сребрена акрилна
  [​IMG]
   
 8. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  ^Да де така и јас знам, затоа и прашав, зашто прочитав во неколку постови дека омилена боја на кола им е металик.
  Мислев јас нешто да не сум згрешила;)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Видов и тоа само не можам да изменам не знам баш која е таа металик боја што ја сакаат;) можеби мислат на сите металик бои:D
   
  На Lily му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  исто :sreken
   
  На Hexasto и Maks им се допаѓа ова.

Сподели: