Омилена боја за автомобил?

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Претходната ми беше плава, сега ми е црна. Проблемот е што при излегување од перална и возење накај дома, веќе е извалкана :)
Наредната се мислам да биде млечно бела, или сребрена, зависи од аутото :)
 
  • Like
Реакции: Maks

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Металик боја или црна. :)

Речиси сите коли тато што ги имал биле металик, е имавме и една бела Цитроен, но многу се кашка белото.
Сега имаме металик Opel Astra.
 
  • Like
Реакции: Maks

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
темно црвена или виолетова.. нешто шарено = перфектно! барем на овие години :D