1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилена боја за автомобил?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 9 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Вашата омилена боја за автомобил?
  Мојата е Сребрена металик од причини што и кога е извалкана не се познава многу како на потемните бои :D
   
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Црна металик, црвена во никој случај макар и последна да е..:confused:
   
  На КрисТина К. и Maks им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  црна...аааа другото јас сам ке си ја ишкртам како што сакам :)
   
  На Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Претходната ми беше плава, сега ми е црна. Проблемот е што при излегување од перална и возење накај дома, веќе е извалкана :)
  Наредната се мислам да биде млечно бела, или сребрена, зависи од аутото :)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  ЦРНА :D
   
  На Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Металик боја или црна. :)

  Речиси сите коли тато што ги имал биле металик, е имавме и една бела Цитроен, но многу се кашка белото.
  Сега имаме металик Opel Astra.
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Бордо :)
   
  На parvati и Maks им се допаѓа ова.
 8. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  темно црвена или виолетова.. нешто шарено = перфектно! барем на овие години :D
   
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  црна или пак металик ;)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  бела :)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: