Окултна табла (табла за повикување духови)

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Знам дека може да послужи како начин за повикување духови , знам дека "духот" може да одговара на некои прашања . Незнам како точно функционира . Што мислите вие за ова , за таблата , за општо повикувањето на духови и дали би пробале (јас би пробал ) ?

Еве како изгледа и како одприлика се користи таблата :

ouija.jpg




ouija.jpg



Ouija.jpg


Повелете ... :)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Абе гледаја сам на телевизор имаше овакви работе. Демек ако користиш овој отвараш како порту духови да доваѓав куде тебе и тој не е добро зашто можев да ти правив проблемчиќи. Сг ни ја сам незнам дали да верују или не. На телевизор има толко много емисие за тија духови и искуства што ги имале људи, ама од другу страну па ми како људи све што не ни е логично не га прифаќамо како постоечко. Такој да можда и има нешто истина у тој, а можда и не. Ја виде дека немора да е нешто од дрво. Само нереди листови сс букве и доле два збора „Да“ и „Не“ и ставиш чашу и прашуеш и мора сви да ставив прст и она чаша мрда по букве т.е. дава одговори, бла бла бла.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Абе гледаја сам на телевизор имаше овакви работе. Демек ако користиш овој отвараш како порту духови да доваѓав куде тебе и тој не е добро зашто можев да ти правив проблемчиќи. Сг ни ја сам незнам дали да верују или не. На телевизор има толко много емисие за тија духови и искуства што ги имале људи, ама од другу страну па ми како људи све што не ни е логично не га прифаќамо како постоечко. Такој да можда и има нешто истина у тој, а можда и не. Ја виде дека немора да е нешто од дрво. Само нереди листови сс букве и доле два збора „Да“ и „Не“ и ставиш чашу и прашуеш и мора сви да ставив прст и она чаша мрда по букве т.е. дава одговори, бла бла бла.
Да , може да се повикува дух и на хартија , но некои мислат дека пошто оваа е посебна табла само за повикување духови има поголем ефект .Некои викаат дека се глупости , ама сепак јас ништо не одрекувам ... (wasntme)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Да , може да се повикува дух и на хартија , но некои мислат дека пошто оваа е посебна табла само за повикување духови има поголем ефект .Некои викаат дека се глупости , ама сепак јас ништо не одрекувам ... (wasntme)
Знаеш зошто викам глупост?
Затоа што ако ова беше вистина, пред едно 12 години кога повикувавме духови со друштвото мое... ќе успеевме да викнеме барем еден.
Таблата не чинеше едно 2000 денари.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Знаеш зошто викам глупост?
Затоа што ако ова беше вистина, пред едно 12 години кога повикувавме духови со друштвото мое... ќе успеевме да викнеме барем еден.
Таблата не чинеше едно 2000 денари.

Фактички вие сте направиле глупост . :rofl
А гарантирам дека несте ја користеле прваилно .
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Фактички вие сте направиле глупост . :rofl
А гарантирам дека несте ја користеле прваилно .
А не, имаше упатства, како ден денес се сеќавам дека и книги читавме.
Ни почина другар, сакавме да го повикаме.

Абе ти ругај се, јас сам и се ругам.
Ама не постои никаков дух.
Ниту пак оваа табла функционира.
Се’ ти е ова перење на пари.
Само не има нас таквите што знаеме/ или сме знаеле да веруваме во глупости.
 

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
56
29
18
А од што матријал е направена од некој вонземски,Глупости се.Од оние којбараат духови имаат електронски апарати кој работат на енергијата што ја зрачат духовите или менуваат боја или нешто се дешавало.....во нивно присуство.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
84 sk_Y ^_- А ти си се чудел што јас другар сум повикувал, ааа.... Па ритуалот оди така, прво го пишуваш името на починатиот што сакаш да го викнеш, па му поставуваш прашање дали е тука, и тој треба да ве носи со сила некоја до буквите и да каже „Да“. Не можеш туку така да си викнеш кој било да дојде. Што ако го повикаме по грешка така Хитлер? :svirka

п.с. Не на 12, пред 12 - 13, бев отприлика твој врсник.