Окултна табла (табла за повикување духови)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Децо, темава ви ја зачистив. Друг пат ако си имате лични прашања околу тоа кој колку бил стар/мал и глупав што ја користел таблава, фејспалмовци и слично, користете си ги профилите или личните пораки. Воздржувајте се од такви коментари.
Исто важи и за опширните одговори „Закон/(Не) верувам/Свашта/Глупости“ итн.
Сега само забришав, но секое наредно скршнување ќе биде санкционирано со казнени.
p.s. Ако мислите дека уште нешто треба да биде избришано, или имате било какво прашање, обратете ми се по ПП.

Назад на темата, таблава е бесмислица. Имав другарка што Македонијава ја преврте дури да најде, апла беше одвеана по овие работи, беше некоја тешка форма на верник, отикриваше топли води од спиритуални светови, конекции со Бога, дрн-мрн...а најјакото е што таблава води корени од древна Кина, илјадници години пред воопшто да настане Христијанството. Нема врска, со икона пред неа повикувала таму којзнае кого, и ништо не биднало, па батали и табла и спиритуалност.
А на изглед е многу морничава во живо, но тоа е единственото мистериозно нешто околу неа.
 

METAL_IN_BLOOD

Нов член
3 јуни 2014
2
0
1
27
Лелеллел многу сакам да повикам дух (happy)
ама ми е страв да не повикам некој лош.
И сум слушнала дека тоа било грешно да повикуваш духови, со тоа ја вознемируваш душата на мртвиот.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Лелеллел многу сакам да повикам дух (happy)
ама ми е страв да не повикам некој лош.
И сум слушнала дека тоа било грешно да повикуваш духови, со тоа ја вознемируваш душата на мртвиот.
Ќе си земиш лук за секој случај. Ако повикаш лош дух ќе го набркаш со лукот и ќе си замине.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Имало вакви табли за повикување духови,како што и постоеле вештерки,врачарки и гатачки.Spirit board.Не би сакала да повикувам духови,што ке ми се,ако додека биле живи не сум правела моабет,што ке моабетиме па откако умреле.Theban.JPG
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI