Од какви мажи/жени бегате?

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
ne begam od nikogo...duri me privlekuvaat mazi sto se zbuneti...neodlucni..nesigurni...ranlivi...(ne da ziveam so niv)...tuku da gi slusam...posmatram....razgovaram.
Хаххахаха ме изнасмеа. Ти ги слушаш и им викаш, некоја друга ќе види колку си фин, добар, паметен, штета што не можам ја? :(

Бегам од некои кои се дигнати без никаква причина. Ни се од некоја позната фамилија, ниту па е нешто посебно на изглед, ниту пак размислува оut of the box и ми изиграва кралица? Уствари не бегам, им кажувам какви се, на што добивам одговор кој си ти? Ја не сум никој, ако мислеше на имотен или било каков статус, ја сум човек шо мислев дека имам човек пред мене, а не детиште недозреано.
На некои стварно им личи да изиграваат недопирливи, имаат и тело и фаца, па и постигнувања, али некоја исппод просек никако.
Не ни целам на таквите, пошо знам дека неам шанси
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and violetmoon

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Хаххахаха ме изнасмеа. Ти ги слушаш и им викаш, некоја друга ќе види колку си фин, добар, паметен, штета што не можам ја? :(

Бегам од некои кои се дигнати без никаква причина. Ни се од некоја позната фамилија, ниту па е нешто посебно на изглед, ниту пак размислува оut of the box и ми изиграва кралица? Уствари не бегам, им кажувам какви се, на што добивам одговор кој си ти? Ја не сум никој, ако мислеше на имотен или било каков статус, ја сум човек шо мислев дека имам човек пред мене, а не детиште недозреано.
На некои стварно им личи да изиграваат недопирливи, имаат и тело и фаца, па и постигнувања, али некоја исппод просек никако.
A oti ne e loso nasmej se ti ne e nisto strasno samo se smej :)samo dobro be si procital ...sum napisala vo zagrada...ne da ziveam so niv.......toa ima nekoe znacenjee.....a ti pak ako te nerviraat takvi I takvi sto ima da I'm kazuvas vo lice kakvi se....problemot ne e vo niv problemot e vo tebe ...mozebi oni navistina se smetaat za kralici:)
 

Продиџи

Нов член
30 јули 2015
17
6
3
Бегам од личности (без разлика на пол) што се преценуваат, не знаат што сакаат (ти вели сакам тоа, а прави сосема трето) и екстремни лажачи од типот (се што си преживеал ти јас многу полошо сум го поминал и еве... јак сум, а нема врска али ако ;) )
И то.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Лошо време ни дојде на прагот ,па бегаш и од оние од кој не би ни очекувал ,за жал !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio