Нови игри

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Инаку приказната на ова ДмЦ е сместена помеѓу тројката и четворката.само што Данте е уште тинејџер тука. Едино што е различно му е облеката и косата. И тоа што уште не е набилдан :D
и мечот му е поразличен
не сум некој фан ДмЦ.....али мислам дека не е лоша играта :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Batman Arkham Origins
една од најдобрите игри оваа година според мене
ги имам играно двете што излегоа а верувам дека и оваа ќе биде исто така со добар гејминг ( иако мислам дека нема да ми ја фаќа на пц-во али ќе пробам :D )
па дечки уживајте
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ме интересира дали некој знае дали играва може да се игра онлајн или некоја слична на оваа само да не ја симнувам?
 
  • Like
Реакции: Tantara

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Продолжува приказната на Лара Крофт, што таа се обидува да дознае се' повеќе подлабоко за една тајна во светот.
Пред се' ни останува да чекаме да излезе во ноември на 10-ти ;)

 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ме интересира дали некој знае дали играва може да се игра онлајн или некоја слична на оваа само да не ја симнувам?
ne znam dali se igra online, jas ja imav pred nekolku godini na CD i ja izigrav (znam deka koristev hints) ama interesna e
Dosega spored mene vo um mi e ostanata Still Life kako najdobra od tie sto sum gi igrala (ne se mnogu). Teska e ama mnooogu dobra i mnogu me izmaci na vremeto :)
 
  • Like
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
ne znam dali se igra online, jas ja imav pred nekolku godini na CD i ja izigrav (znam deka koristev hints) ama interesna e
Dosega spored mene vo um mi e ostanata Still Life kako najdobra od tie sto sum gi igrala (ne se mnogu). Teska e ama mnooogu dobra i mnogu me izmaci na vremeto :)
Ја начекав кај другарче ама многу потешка отколку што си замислував. Човече, не ме бива, признавам :(
Али другарот како ја игра, со мерак да гледаш ... мада и он заглави малку, али дефинитивно подобро се снаоѓа од мене. Ама океј, он има искуство со вакви игри нон стоп си ропа на лаптопот, 24/7 е на него, додека јас немам играено од кога бев четврто одделение и имаше една игра на цд знам си ја купив од Скопје за на братучед ми роденденот (него му купувавме па ајде и мене една) се работеше за една девојка у едно селце и нешто се тепаш ваму таму ама стварно добро игриче, сега ми текна пак да си ја побарам да ја пуштам кога ќе поминат колоквиуми ...
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
другарот а игра од агата кристи или стил лајф :) и јас сега се потсетив на игриве и си барам ЦСИ или Inquisitor..па ќе кажам ако се заиграм и ако се за препорака :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
другарот а игра од агата кристи или стил лајф :) и јас сега се потсетив на игриве и си барам ЦСИ или Inquisitor..па ќе кажам ако се заиграм и ако се за препорака :)
од Агата, иначе ја барав оваа со селцето ама не можам да ја најдам :mad: да видиш какви глупости пишам на гугл со цел да дознаам барем како се вика ако може да ја симнам од некаде, ќе се помочаш :D