1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нови игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од CyberKnight, 14 февруари 2012.

 1. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Добро ќе биде овде да ги објавуваме сите нови игри што доаѓаат или што се планираат за во иднина. Еве јас да започнам со една од моите омилени жанр игри. Многу обожавам игри од типот на акција и хорор.
   
  На raim и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Mass Effect 3: Take Earth Back
   
  На raim, parvati и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
   
  На raim и CyberKnight им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  дајте некоју мистик игру да играм
   
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  Alan Wake
   
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Има некој шо знај некоја игра со Империи слична на "Age of Empires" ??? :)
   
 7. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  R
  Riese of Nations
   
  На cakar_ulav и N|ghtmare_f им се допаѓа ова.
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ok tnx :D
   
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  дали некој знае од кај можам да ја симнам играта Wolfenstain... стара е ама мн добра
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  zamunda.net
  zamunda.mk
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: