1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нови игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од CyberKnight, 14 февруари 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  zamunda.net
  ти е посигурна мое мислење :)
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ја имаш на замунда. Ја управо ја инсталирам :)
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ти си у улогу на детектива, криминалист, форензичар .. Нешто такво. Решаваш убиства. Мистична е, вреди да се проба.
   
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  неможам да се снајдам таму...ај инсталирај па ќе ми кажеш после шо и како :)
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  оурајт брат еве вади се,хфала ти пуно, ххихиих даре детектиф хаха
   
  На The Tramp и 990Freak им се допаѓа ова.
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Има и малце страшни/крвави/грозни сцене ... и онија- нема ништо, мирно , и од нигде излети некое зомби од тамо ... препоручују сс умерено тих звук да гу играш :)
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ееееееее ск гу укакасмо работу : ) ја сакаше реални стфари, не зомбиња у комбиња :D
   
 10. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911

  Еве, погледај :)
   

Сподели: