Непристоен предлог

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
мислам дека има и тука знам еден другар на брат ми имаше купено, треба да си земам и јас за секој случај не ми текнало до сега, ама ја каква што сум ќе ми е незгодно да ги прскам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
мислам дека има и тука знам еден другар на брат ми имаше купено, треба да си земам и јас за секој случај не ми текнало до сега, ама ја каква што сум ќе ми е незгодно да ги прскам :)

Пробно ќе испрскаш два три пати во генерална висина на главата на манијакот (не во манијакот пробно него рандом некаде, во дрво да речеме:zelen) , колку шо знам не треба точно да го погодиш во очи, било каде во главата е доволно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Не знам дали тука се продаваат оние пепер спреј, неам слушнато (освен по филмови:kafe...алиекспрес можда!?) ама такво нешто би било корисно против манијаци.
Има секакви болесници и фрикови кои и покрај поодминатите години и тешката ружноча поради мистериозни причини се гледаат себеси како `заводници`(facepalm)
Jас имам пепер спреј, можда му е поминат рокор ама нема врска...инаку ми е поклон од еден полицаец...па го немам пробано досега...порано го носев в чанта (не знам зошто) ама после си реков да не си го смешам некогаш со рексоната па да си направам беља па сега си стои дома...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and escape

Saturnbitola

Истакнат Член
18 ноември 2015
1
0
301
43
Во Германија се продаваат слободно ги има на сите бензиски на автопат

Gesendet von meinem GT-I9301I mit Tapatalk
 

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
209
1,053
Ги добивам цело време и навикната сум, од луѓе од 17 години па до 60. Досега не сум имала потреба од никакви спрејови, тешките зборови и налудничавото однесување(ова ако претераат, инаку љубезно одбивам) се покажале како доста успешни. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Outrider

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Не знам дали е за тука и не знам зашто почнав да пишувам на овој подфорум ама имав и јас еднаш еден предлог (ако може да се рече) кој реално си е сосем нормален.
Човекот работи како обезбедување во една од болнициве пошто си бевме редовни гости со мајка ми, се упознавме но чисто формално. И еден ден одиме со мајка ми на контрола не знаевме дека стариот упат не важел веќе па не примија но требаше одма после тоа да однесам нов, он беше на работа завршивме ние отидов ја до кај матичната на мајка ми се вратив пак во болница средив тоа со упатот и таман си тргнав да си одам некој ме тапка по рамо се вртам го гледам него искрено мислев само ќе се поздрави пошто стално се поздравувавме, а он ми вика:
-Сакаш ли да одиме некој ден на кафе?
Се стаписав не знаев што да му одговорам се осеќав како да ми истуриле прво ладна па одма после врела вода. Немам ништо против да одам на кафе ама човекот има околу 50 години, татко може да ми биде, само му реков не знам ќе видиме брзам и си отидов.

Од тој ден до ден денес кога и да го видам погледот у под ми е, страв до коска ми внесе, а на улица ако го видам или видам некој да личи на него бегам на сосема друга страна за секој случај.
Јас да бев на твое место, ќе ја прифатев поканата за кафе, и кога ќе се видевме на кафе, ќе започнев да играм со него mind games ;)
Малце адреналин не е на одмет.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Јас да бев на твое место, ќе ја прифатев поканата за кафе, и кога ќе се видевме на кафе, ќе започнев да играм со него mind games ;)
Малце адреналин не е на одмет.
Тоа е баш ризик, а и тотално е непознат т.е не знаеш какви намери има и затоа мислам што подалеку од такви предлози посебно кога не се познава личноста.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас да бев на твое место, ќе ја прифатев поканата за кафе, и кога ќе се видевме на кафе, ќе започнев да играм со него mind games ;)
Малце адреналин не е на одмет.

Мајнд гејм со 50+ годишен лик кој се пушта на двојно помлада девојка? Ќе му праи микс сигнали демек е заинтересирана? Тоа може да ескалира до црна хроника, не ти е тоа добар совет, џаст сејин :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra, escape and Tantara

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Само онлајн . Манијак од комшиска линија , на соседното сокаче живееше а и другарка моја кај која често одев му беше во комшии . Ми понуди да одам имал убави фуатанчиња да ги пробам и ако сакам да си купам ( кај него дома во време кога бил сам ) . Ефтини биле 300 ден . Велам меш гојдо едно манијачко . Малку бутици имам како во град така во село па кај тебе ли ќе пробувам ?! Му акнав блок и кога одев у школо страв ме фаќаше кога ќе го сретнев на улица , па си купив џебно ноже , доволно за да го свитка од бол ама да преживее . Никогаш немав потреба за да го извалкам со крв тоа ноже .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Јас да бев на твое место, ќе ја прифатев поканата за кафе, и кога ќе се видевме на кафе, ќе започнев да играм со него mind games ;)
Малце адреналин не е на одмет.
Ти си многу по mind games, пази да не биде crying game на крај. :D Не се иде на состанок со дупло постари од вас, што ви е. Не треба никаков mind game, само кршење вилица!

50+ ликови ќе се пуштаат на 40+ госпоѓици и госпоѓи. 40-45 годишни ликови ќе се пуштаат на 30+ годишни моми и тако даље, мора да има некој ред. Проблемот е што нема ред, па некој кога ќе начука 50 и кусур години сфаќа животот е еден и скоро му поминал, почнува да се глупира и да се пушта на се живо и диво и после оттука има еден куп манијаци. Кога си млад тогаш вкусуваш младо мевце, на поодминати години ќе кркаш постаро месо. Закон и ред природе! :D

Непристоен предлог е глупава работа. Тие што го прават го прават заради секс, не затоа што многу ја сакаат другата страна (љубов жими к*р). Ако ти е за секс, плати си клати си. Отиди во земја и град кај што е развиен секс туризам и уживај си. Ем не излегуваш манијачина простачка ем си се враќаш задоволен за сите пари!

А факт е многу девојки и жени би прифатиле и прифаќаат непристојни предлози во нашава ни сјебана Македонија каде што е вклучен добар кеш, но има и такви што се држат до принципи и нејќат да се глупираат, а којзнае дали така би реагирале да се во странство. Тука заигрува стравот што ќе кажат комшиите и средината. Ваквиот страв мистериозно исчезнува надвор од границите на МК. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina