Необични и опасни диети

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
А, памтите и како споулавевме и по онаа од Жан Митрев со кисело млеко и јајца, па чинам и еден ден само на вода имаше? Мислам нема кој немаше ливче со истата.
Епа, 13-14 годишната јас си го упропасти здравјето и циклусот со истата, па ми требаа години да се вратам во некоја нормала. Изгладнување за време на развој. Прекрасно правев(ме).

Сега знам дека ми е доволно да намалам шеќер и сендвичи/тесто за да ослабам. Толку.
Е, со шеќерот ми е потешко пошто сум благар, ама се издржува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Само Аткинс бајо мој :pusi Пржена крцкава сланина со огромна салата од марула и свеж спанаќ со малку зејтин и соја сос (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra