На путу за Монтевидео/Монтевидео, видимо се

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Altaïr

Денеска беше последната епизода, како те бендиса?
Не бев во можност да се пуштам за да ти одговорам.
Иначе супер беше серијата, последната епизода онака баш ме растажи, исто како таа кога играа против Бразил. И почетокот на секоја епизода ме растажуваше.
А иначе кој ги истепа? Не видов ништо јас.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не бев во можност да се пуштам за да ти одговорам.
Иначе супер беше серијата, последната епизода онака баш ме растажи, исто како таа кога играа против Бразил. И почетокот на секоја епизода ме растажуваше.
А иначе кој ги истепа? Не видов ништо јас.

Во текот на фудбалот против Уругвај што го кркаа ќотекот. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во текот на фудбалот против Уругвај што го кркаа ќотекот. :D
Се нервирав тогаш, стварно значи како тепаа тие. Јас па мислев некој друг ги тепал, и додека гледав си викам што е ова ни тепање има ни ништо. :)
Како и да е, супер серија.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Jaс серијава ја гледав на РТС Србија, и како што одеше серијата ги симнував епизодите од интернет за да ги изгледам после завршувањето.
После неколку месеци пред Алфа да ја почне пак РТС почна со репризирање на серијата секој ден , пак ја изгледав целосно од почеток до крај.

Серијава е нешто најако , филмовите исто добри само што разлика во филмот Монтевидео видимо се е сцените т.е приказната е со различен редослед од онаа во серијата.

Од истата продукција сега е снимен филм за кошарката во времето на Југославија со наслов Бичемо прваци света каде глумат и Тони Михајловски и Сашко Коцев а ќе има и серија која ќе се прикажува на РТС. Сигурно и некоја наша телевизија ќе ја прикажува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Jaс серијава ја гледав на РТС Србија, и како што одеше серијата ги симнував епизодите од интернет за да ги изгледам после завршувањето.
После неколку месеци пред Алфа да ја почне пак РТС почна со репризирање на серијата секој ден , пак ја изгледав целосно од почеток до крај.

Серијава е нешто најако , филмовите исто добри само што разлика во филмот Монтевидео видимо се е сцените т.е приказната е со различен редослед од онаа во серијата.

Од истата продукција сега е снимен филм за кошарката во времето на Југославија со наслов Бичемо прваци света каде глумат и Тони Михајловски и Сашко Коцев а ќе има и серија која ќе се прикажува на РТС. Сигурно и некоја наша телевизија ќе ја прикажува.

Да не кажаа на сител за ова? :D Малку е преоптимистички да се каже дека наведените ликови `глумат` или `ќе глумат` бидејќи не знаат да глумат. Освен тоа кошарка играат високи луѓе а овие се високи како маќедонски стандард. Ружни антиталенти кои пушат за партија и со тоа си обезбедуваат живеачка. Единствен филм погоден за такви ликови би бил Dial R for Retard ама сеуште не е снимен...

Иначе не ја имам гледано серијата ама филмот беше добар :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr