На путу за Монтевидео/Монтевидео, видимо се

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еј многу лошо вака да се чека викенд да помине, па не можам да чекам. :(
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Што се случи во петокот, изиграа со Бразил? И ако може, онлајн негде епизодата да ја изгледам?
Не изиграа, само што се сликаа пред мечот и заврши. За онлајн и јас прашував дека не можам да најдам, ај можеби ќе ни каже некој. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Филмовите ги изгледав и тие се како скратена верзија на серијата. Пропуштив неколку епизоди и не сум во можност репризите да ги гледам, па затоа...

Одамна не сум „влегол“ во филм, да ми дојди за плачење можеби едно 3, 4, 5 пати....

Си има недостатоци, но сепак вреди, навистина вреди!
:' (


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Филмовите ги изгледав и тие се како скратена верзија на серијата. Пропуштив неколку епизоди и не сум во можност репризите да ги гледам, па затоа...

Одамна не сум „влегол“ во филм, да ми дојди за плачење можеби едно 3, 4, 5 пати....

Си има недостатоци, но сепак вреди, навистина вреди!
:' (


Јас не разбирам нешто. Ова на Алфа што оди се филмовите и серијата споени во едно или без филмовите? Дека гледам вториов филм се вика Монтевидео видимо се, и така пишува на Алфа кога почнува серијата. Стварно не ми е јасно.
Песната растура иначе, многу добра серија, најдобра во моментов на тв.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каква епизода ауу. Вака последен пат се чувствував кога ја победивме Литванија во кошарка, буквално плачев од радост, исто и сега. Многу јак крај на епизодава, многу емоции, многу добро, одлично. Серијава мора да се симне и да се чува како очите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Заборавив да спомнам. Музиката е многу добра, посебно кога заврши натпреварот ми дојде онака не знам да опишам нема да разберете. Утре и репризата ќе ја гледам и пак ќе си се радувам.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ќе видиш што ќе се случи на крајот, ми се насолзија очите и намовнав како кокошка пред колење...