1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На каков инструмент свирите?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Jesus, 9 септември 2013.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Сеуште учам да свирам на гитара,ја имам веќе некои 3 месеци,и прилично сум посветен. Како помал ми беше желба да научам гитара или тапани,желбата за тапани некако преовладуваше но сепак немав услови за тоа. Сега на 21 решив да почнам да учам свирење гитара,и почнав со електрична,затоа што звукот на акустичната не е баш нешто што ми се сфиѓа многу. Не дека мразам звук на акустична,далеку од тоа,едноставно меракот ми беше да почнам со електрична,и така почнав.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ја знам Ода на радоста на флејта, синтисајзер и акустична гитара. :p Едно време учев акустична гитара, но бидејќи беше неквалитетна ми згасна жарот и ја баталив. Но сепак би сакала да научам колку-толку.
   
 3. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
 4. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Флејта онака аматерски.Знам неколку песни да отсвирам.
  Сакам виолина да научам, тоа ми е најнежен и најженствен инструмент.(inlove)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Свирам виолина , омилен инструмент ми е гитара и би сакала да научам да свирам подобро
   
 6. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  ко божем свирам на гитара... :D
   
 7. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Kaко бе македонци сите гитари виолна клавир...камо некоја мома македонка да речи „Ја сакам зурла“ или некој фраер Гајда, кај е тапанот,армониките шупелките???
   
 8. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  тоа е јебига...ти што не свириш ? xD

  ссе шалам бе LOL
   
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Клавир...од 7години!
   
 10. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  А да,заборавив да напоменам,сакам некогаш во животот да научам да свирам на усна хармоника.
   
  На marinium и Aristokrat им се допаѓа ова.

Сподели: