Најсексапилни професии

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Секако униформираните лица се најсекси,но тоа немора да значи дека треба да биде административец,воено лице,медицинска сестра итн.има и хигиеничарки што се секси (во мк тешко) :), а сум видела мнОогу низ светов,па дури и хаусмајстори се си е до личноста како ке се носи и секако неизоставен дел е самодовербата,но и скромноста . Хав а најс деј ппл
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Доктор, фармацевт, стоматолог.
Професии од областа на медицината пред се затоа што асоцираат на педантност и чистота.
Маж во костум со актовка привлекува внимание ама тешко дека може три пати на ден или да прашува што боли и каде :sreken(star).
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Професорка,забарка,полицајка,шефица,слугинка
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
МАТИЧНА (мада мојата е баба),СТЈУАРДЕСА,СОБАРКА,НЕКОЈА ДОМАЌИНККА НАКАЈ РЕСЕНСКО ПО ТОА СЕЛАТА УБАВКО НЕКОЕ ТАКА ЈЕБОЗОВНО :D:D:cool::p
 
  • Like
Реакции: Outrider

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
Многу е сексапилно да бидеш Слугинка, цел живот да рмбиш, тоа е скроз секси, искрено... Според мене, дефинитивно слугинка.