1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најсексапилни професии

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Aleksis, 7 април 2013.

 1. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Мојата професија е оценета како сексапилна од машката популација. Проблемот е што во комбинација со атрактивна физиономија за време на преврска сексуалната тензија резултира со коска вишок if you know what I mean.

  Мене ми се фетиш дечки во одела. Некако ги поврзувам со моќ и авторитет, доминација.

  Едно време работев в казино. Нема поголем секс од изгубена игра со голем влог :D
   
  На Struggler и diva orhideja им се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]
  [​IMG]

  Вака нешто? :zelen
   
 3. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  ^ Незнам колку е прифатлива локација гасна комора како фетиш...

  Темава би заминала во поинтересна насока ако се спомнат и професии кои спротивниот пол ги препознава како помалку привлечни.

  На пример, без предрасуди ама не би можела да бидам во интимна врска со балетан :D
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Дизајнот подолу е од Хуго Бос :pusi кој дизајнирал наци мода и пригодни додатоци, true story.
  What`s with women and uniforms is somewhat of a mystery :^)
  Шо знам, casual outfit ми е секси, чак и тренерки и патики. Жена во униформа ... not good...
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Да κажеме банκаρ.. Висоκ, згоден.. Сеκогаш сκоцκан. Паρфемот уште од вρата те шамаρи.. Што саκш повеќе.. А и жениве од банκа се вρв ти се чини само што завρшила фаκс, не е мажена, а устваρи само што се вρатила од поρодилно :D дефинитивно најсеκси пρофесија..
  Па κаκо се понашаат.. мх мх :D
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Медицинска сестра
   
 7. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  заболекарка ко една членка на форумов :p
   
 8. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  музичар,
  сликар,
  фотограф,
  магионичар.
   
  На Priroden и Saladin им се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Професорка по Германски 'јазик' да речеме па акко нешто не ти е јасно да ти објасни после часови !! ;)
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Модератор, администратор....;)
   
  На malo и Priroden им се допаѓа ова.

Сподели: